Новини

2 лютого 2014

Протистояння екологів та адміністрації Воронежа шляхом прямування олімпійського вогню

Багаторічне протистояння екологічних активістів та адміністрації Воронежа, зумовлене видобутком нікелю на прилеглих до міста територіях, не зменшило своїх обертів навіть під час проходження через місто олімпійського вогню. У другій декаді січня поточного року маршрут винесення олімпійського факелу супроводжувався численними пікетами та зборами екологічного товариства. Групи людей озброївшись плакатами відомого змісту та рішучістю будь-що-будь захистити свої землі від шкідливих розробок постійно супроводжували спортсмена, що проносить символ спортивної єдності та чесної боротьби за досягнення.

Якщо згадати передісторію боротьби екологів та промисловців, то ключовим моментом народного обурення можна вважати рішення воронезької адміністрації дозволити додаткову розвідку та розробку родовищ багатих на нікель та інші кольорові метали, розташовані в Єланській заповідній зоні ще в 2012 році. Протягом кількох років вогонь боротьби за збереження багатої флори та фауни цього регіону не згасає. Тому супровід олімпійського смолоскипа народним обуренням виглядав дуже символічно. Дії адміністрації в даному випадку не можна назвати терпимими та прихильними. Невідомі люди у цивільному одязі намагалися виривати плакати із закликами прямо з рук найактивніших захисників екологічної стабільності регіону. Далі написи знищувалися прямо на місці без жодних пояснень, що ще більше розпалювало хвилю негативних емоцій.

Варто зазначити, що, за даними вчених співтовариств дії металургійної компанії, яка отримала право на розробку заповідного родовища кольорових металів дійсно можуть призвести до справжнісінької екологічної катастрофи. Адже тридцятирічний видобуток промислової сировини тут повністю ліквідує багату чорноземну зону і завдасть значної шкоди здоров'ю корінного населення. Причому великої стратегічної необхідності видобутку такого небезпечного матеріалу для країни у багатому аграрному районі немає. Скоріше адміністрація краю захищає інтереси корпорації, що видобуває, чимала частина активів якої розташована за кордоном. Соціальне опитування проведене серед корінного населення цих територій показало, що третина всіх опитаних готова застосовувати будь-які засоби для захисту рідного краю, а загальне негативне ставлення до видобутку нікелю в заповідному районі висловили майже сто відсотків всього опитаного населення.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Олексій

Олексій

відділ продажу

+38 (093) 727-19-11