Новини
Airbus розглядає можливості розриву контракту з ВСМПО-Авісма

Можливе накладення додаткових санкцій Євросоюзом може вплинути на остаточне рішення про розірвання угод між Airbus і ВСМПО-Авісма, найбільшим світовим виробником титану. Безсумнівно, достроковий розрив контракту спричинить чималі штрафні санкції, крім цього пошук нових партнерів займе чималу кількість часу — саме так оцінюють власники російської компанії, що склалася.
Основним фактором, що вплинув на подібний розвиток подій, стала політична криза в Україні, в даний час «Airbus» заснував аналітичну групу, дії якої спрямовані на оцінку та вивчення потенційного ризику щодо російських постачань титану, а також на пошук та розгляд інших постачальників та відповідність запропонованого ними продукту технічним вимогам.
У відповідь Михайло Воєводін, генеральний директор ВСМПО-Авісма, заявив про те, що контракти не розриваються, не маючи на те значних підстав і продовжують діяти. А якщо ні, то порушникам угод слід бути готовими до застосування обумовлених штрафних санкцій. Незважаючи на те, що альтернатива російському титану у компанії Airbus була завжди, контракт, дія якого триває до 2020 року, підписаний саме з ВСМПО-Авісма. Тому керівництво російської компанії розраховує на те, що європейський авіабудівник навряд чи зможе знехтувати умовами угоди. Контракт між компаніями був підписаний 5 років тому, його вартість склала 4 млрд. USD, умови передбачають постачання з боку російської корпорації штампованих виробів та прокату з титанового сплаву. Основною перевагою довгострокових контрактів є непорушність умов, і, за словами М. Воєводіна, ВСМПО-Авісма завжди дотримується договірних умов — як і його партнери щодо політики, то вона не повинна впливати на бізнес.
Титан та його сплави набагато легше стали і чудово підходить для виробництва каркасів літаків, що дуже позитивно відбивається на виробниках титанової продукції. ВСМПО-Авісма, що забезпечує постачання 70% усієї титанової продукції, минулого року збільшила виплавку металу до 28855 тонн, тоді як показники 2012 року становили 26242 тонн. До 2018 року компанія розраховує на збільшення споживання металу в аерокосмічній сфері на 26% щодо поточного періоду, на даний момент річна потреба в титановій продукції дорівнює 65000 тонн.
Наш консультант заощадить ваш час!

Олексій
відділ продажу
+38 (093) 727-19-11