Одним з різновидів метричного кріплення є шпильки ГОСТ 22038-76 , що мають кінець 2d, що вкручується. У даної продукції відсутня головка, на кінцях розташоване різьблення. Особливості шпильки цього типу полягає у використанні. Модель призначається для з'єднання деталей із наявністю наскрізного та глухого отворів. При цьому одна деталь має отвір із гладкою поверхнею. Друга — отвір із різьбленням. Саме в нього повертається шпилька одним із кінців. Як варіант - використання зазначеного кріплення у зв'язці з двома гайками. Різьблення кріпильних виробів у діаметрі становить 2-48 мм. Поле допуску – 6g. Клас точності при виготовленні - В. Маркування розташоване на торці гайкової частини продукції.
Шпильки ГОСТ 22038-76 виглядають досить просто. Однак специфіка кріплення, що виробляється за допомогою елемента, вимагає особливої конструкції. У шпильки ГОСТ 22038-76 на відміну від інших стандартів різьбові частини різної довжини. Крім того, знято фаску на кожній стороні. Шпильки, виготовлені за такою схемою, виготовляється у варіаціях:
- Для вкручування під гайку в деталь;
- З великим різьбленням;
— З дрібним різьбленням.
Зазвичай такі шпильки застосовуються при кріпленні деталей, виготовлених з легкого металу. Втім, можливе їх використання і сталевих елементів. Кріплення із застосуванням шпильок ГОСТ 22038-76 зустрічаються в машинобудуванні, будівництві. Використовуються шпильки і при складанні металевих конструкцій. Основна функція - центруючий кріплення, що забезпечує точну та міцну фіксацію.
Шпильки ГОСТ 22038-76 виготовляються з використанням вуглецевих легованих сталей, сталей корозійностійких. Застосовуються і сплави кольорових металів - міді , бронзи , латуні , алюмосодержащих складів. Додатковий захист поверхні здійснюється за рахунок спеціальних цинкових покриттів. Можливий варіант замовника. При масовому виготовленні шпильок застосовується метод холодного чи гарячого деформування. Його вибір залежить від кінцевих властивостей виробу. Невеликі партії можуть бути виготовлені на різьбонакатному устаткуванні, токарних верстатах. Для заготовок береться сортовий прокат із певними характеристиками. Для отримання виробів, що відповідають усім вимогам ДЕРЖСТАНДАРТ, на поверхні повинен бути відсутній навіть натяк на корозію. Фактура матеріалу – світла, гладка. Особливі вимоги стосуються зміни різьблення. Вкручування не повинні заважати вм'ятини та задирки. Контроль – візуальний та металографічний.