Новини

30 вересня 2015

Індійські металурги сподіваються на державну підтримку

14 вересня Міністерство фінансів індії запровадило 20% антидемпінгових мит на рулони гарячекатані. Термін дії захисних мит становить 200 днів. Представники національного металургійного сектора вважають, що ці заходи недостатні. На їхню думку, потрібна додаткова урядова підтримка. Побажання виробників торкаються не лише обмеження імпорту. Йдеться і забезпечення більш вигідних умов діяльності галузі. Про необхідність антидемпінгових мит заговорили виробники товстолистової сталі, катанки, листового пофарбованого прокату та холоднокатаних рулонів. Саме ці види товарів надходять — переважно з КНР — за низькою ціною. Різниця між вартістю імпорту та національної продукції сягає 15-20%. Індійські виробники виявляють побоювання щодо можливих поставок холоднокатаних рулонів із заниженою вартістю .

Представники Міністерства торгівлі Індії говорять про те, що захисні мита мають низку недоліків. Переваги полягають у швидкості та простоті введення. Для цього достатньо даних про різке стрибання обсягів імпорту. Водночас рівень мит не може набагато перевищувати 20%. Діяти ж захисні мита можуть протягом трьох років. До того ж через півтора роки можливий їх перегляд. А ставка має знижуватися щороку. Тому деякі експерти голосують за антидемпінгові позови. Факт демпінгу з боку Японії та Кореї, на їхню думку, доводиться досить легко. Виробники цих країн збувають імпортну продукцію за ціною нижчою, ніж на своїх внутрішніх ринках.

Втім, є мінуси і позови. Антидемпінгові розслідування можуть тривати до року. При цьому збитки, завдані національним виробникам, необхідно довести. Незважаючи на недоліки, ймовірність позовів проти металургів КНР, Кореї, Китаю та Японії є досить високою. Реакція індійських металургів на введені мита неоднозначна. Після встановлення всередині ринкова вартість на гарячекатані рулони зросла. Не виключено, що на початку жовтня відбудеться ще один стрибок цін. Споживачі не надто задоволені ситуацією, що склалася. На їхню думку, подорожчання зменшує їхню конкурентоспроможність. Деякі аналітики вважають, що втрати відбуваються не тільки від зростання обсягів, що імпортуються. Чималий вплив має малий внутрішній попит.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Олександр

Олександр

відділ продажу

+38 (063) 073-44-92