Новини

1 травня 2016

Як відзначають травневі свята у Росії

Незважаючи на те, що саме Америку названо батьківщиною Першого травня, Росія відзначає цю дату не менш масштабно. Звичайно, зараз мало хто пам'ятає, що ця дата з'явилася як результат протесту робітників проти несправедливості суспільства. Адже початок подій припав на далекий 1886 рік. У царській Росії довгий час трудовий народ маскував мітинги протесту під маєвки та народні гуляння. Перші гасла були помічені однією з таких демонстрацій лише 1901 року. І лише 1917 року після Жовтневої революції військові паради і демонстрації стали проводитися цілком відкрито.

Щорічне святкування у Росії спочатку мало «обов'язковий» характер. Важко було уявити собі травневі гуляння без транспарантів та прапорів, гасел та портретів вождів. На такі марші виходили трудові колективи. Передовики виробництва отримували величезну честь брати участь у московському параді. Спочатку державне свято мало яскраво виражену політичну спрямованість. На транспарантах писали соціалістичні заклики. Досі багато хто пам'ятає знамениті «Світ. Праця. Травень» та «Вся влада Радам». З часом урочисті заклики змінювалися барвистими вітальними плакатами, хоча паради та марші залишалися у святковій програмі. Вони транслювалися телеканалами та висвітлювалися ЗМІ. За традицією, головна демонстрація проходила в Москві на Червоній площі. Поступово політичне забарвлення свята практично повністю зійшло на «ні». Маївки перетворювалися на форму сімейного відпочинку, хоч і сьогодні вулиці прикрашають державними прапорами, кулями та квітами. Сьогодні Перше травня з радістю відзначають не лише трудящі, до них активно приєднується все населення Росії. Урочисто-накритий стіл став обов'язковим атрибутом святкування.

Останню першотравневу демонстрацію у Росії проводили 1990 року. Звичайно, державне свято такого масштабу не скасували, проте наголошується воно далеко не з таким розмахом, як раніше. Першотравень перетворився на приємний день, який багато родин воліють проводити на природі. Спочатку свято мало назву Дня міжнародної солідарності трудящих усіх країн. У 1992 року у Росії найменування урочистості змінили. Тепер він називається Святом весни та праці. Незалежно від назви, старше покоління все ще пам'ятає історію свята. Перше травня назавжди залишиться Днем згуртування робітничого класу.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Микола

Микола

відділ продажу

+38 (097) 369-66-30