Новини

23 серпня 2016

Єврокомісія продовжить вживати захисних заходів

Представники Європейської комісії говорять про продовження впровадження захисних заходів. Нові мита накладатимуться найближчим часом. Ймовірно, їхня дія розпочнеться з жовтня 2016 року. Основна мета – нарощування захисту регіонального ринку. Оборонні заходи спрямовані проти продукції конкуруючих зарубіжних металургів. Конкретних даних щодо нововведень поки немає. Але передбачається, що зміни торкнуться періоду проведення розслідувань. Вони скоротяться до семимісячного періоду. Сьогодні на антидемпінгові розслідування йде до дев'яти місяців. Передбачається також скасування правила СОТ щодо сталевих товарів. Відповідно до нього розмір остаточного антидемпінгового тарифу не повинен перевищувати рівень демпінгової маржі.

Єврокомісія керується власними даними. За п'ятимісячний період 2016 року імпортовані обсяги вуглецевої сталі на територію Євросоюзу зросли на 21%. Порівняння проводилося з аналогічним періодом минулого року. Імпорт нержавіючої сталі збільшився на 17%. Обмеження імпортованих обсягів стали в ЄС потребою. Це є обов'язковою умовою для стабілізації регіонального металургійного сектора.

Основні претензії металурги та політики ЄС висловлюють на адресу Китаю. З січня по травень 2016 року частка китайської продукції в імпорті досягла близько 27%. Представники Єврокомісії впевнені у її негативному впливі. Надмірна кількість вироблення та експорту сприяють спаду на глобальному ринку. При цьому, думка європейських аналітиків розходиться з позицією китайських фахівців. Аналітики КНР упевнені, що проблема полягає у зниженні попиту після 2008 року.

З листопада 2016 року передбачаються чергові попередні антидемпінгові тарифи. Вони торкнуться товстолистової продукції та гарячекатані рулони виробництва КНР. Проте захисні заходи цим не обмежаться. Свою думку висловив гендиректор компанії Voestalpine із Австрії. У 2009—2014 роках він був президентом асоціації Eurofer. Він упевнений, що регіональні металургійні компанії не розраховують на протекціонізм подібно до США. В Америці компенсаційні та антидемпінгові тарифи в сукупності можуть перевищувати 500%. Однак мита у розмірі 20-30% помітно допоможуть металургійному сектору. На сьогоднішній день у Євросоюзі задіяно 37 мит. Вони торкаються різних категорій продукції зі сталі. У 15% випадків тарифи накладаються на китайські постачання.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій

Віталій

відділ продажу

+38 (095) 209-60-73