Корозійна стійкість хромонікелевої сталі

Працюючи з виробництва чи займаючись серйозними справами домашньому подвір'ї, часто доводиться зварювати нержавіючу сталь. Наприклад, щоб подовжити трубу з нержавіючої сталі або зварити нержавіючі листи для отримання ємності. Проблема полягає в тому, що ми не знаємо, як поводитимуться зварні з'єднання під навантаженням. Саме про стійкість цих сполук ми й говоритимемо.

Чинники, що впливають виникнення міжкристалітної корозії

Вона виникає у місці зварювання нержавіючої сталі, там, де розплавляється метал. Розміри цієї корозії залежать від багатьох факторів. До них відноситься товщина листа, метод зварювання, хімічний склад та структура металу, а також величина зерна. Відомо, що при газовому зварюванні метал більш схильний до руйнування, ніж при дуговому. Зварювання двостороннім швом також розширює зону міжкристалітної корозії . Причина полягає у збільшення часу дії критичних для металу температур. При зварюванні одностороннім швом цей час помітно менший. Чим товстіша деталь, тим вплив температури більш тривалий, що сприяє руйнуванню структури металу та появі міжкристалітної корозії. Усі ці фактори були визначені за допомогою наукових експериментів. Брався метал різної товщини та зварювався різними методами. Випробування на корозійне руйнування проводилося з використанням мідного купоросу та сірчаної кислоти.

Види зварювання.

Найкраще показало себе аргонно-дугове зварювання, а найгірше — ацетиленокиснева. Нагадаємо, що чим вища швидкість зварювання, тим менша схильність до міжкристалітної корозії . Піддався вивченню впливу часу впливу високих температур на розвиток корозії при багатошаровому зварюванні. Брали сталь 12x18н9т та зварювали її з маркою 08x18Н9. Кількість вуглецю в електродах була різною. Встановили, що при багатошаровому зварюванні сталь 12x18н9т не завжди показувала стовідсотковий результат стійкості до міжкристалітної корозії. Цей результат залежав від тривалості на метал критичної температури. Якщо перший шар стикового шва піддавався нетривалому термічному впливу, менше критичного часу, місце зварювання не мало схильності до міжкристалітної корозії. Зварювання з перехрещувальними швами також може сприяти розвитку руйнування. Це відбувається, якщо метал, який знаходиться ближче до зварного шва, має крупнокристалічну структуру. Така структура більш схильна до корозії, ніж дрібнозерниста. Щоб звести міжкристалітну корозію до мінімуму, слід використовувати відповідні марки сталі та швидше зварювання.

Багатошарове зварювання

При використанні такого зварювання збільшується час нагрівання металу в зоні критичних температур і відбувається велике поглинання тепла у місцях зварних шов. З цієї причини перший зварний шов менше схильний до появи корозії. Наплавлення наступних шарів збільшує можливість появи руйнування через збільшення сумарного ткрита. Але є можливість зменшення схильності до міжкристалітної корозії при багатошаровому зварюванні. Це можна досягти наступними діями. 1) Загартуванням сталі, коли відбувається нагрівання під високою температурою та швидке охолодження. 2) Зниженням кількості вуглецю. 3) Введенням до складу титану, ніобію, танталу. 4) Обробкою при t ° 800-900 ° С. На якому з цих способів зупиниться, залежить від призначення апаратури та умов, за яких міжкристалітна корозія починає свій розвиток.

Купити, ціна

На складі ТОВ «" в наявності широкий асортимент високоякісного металопрокату стандартних і нестандартних розмірів. Поставляємо продукцію з нержавіючої сталі різних марок в роздріб та оптом. властивості. Реалізація замовлень - у найстисліші терміни.

Наш консультант заощадить ваш час!

Олексій

Олексій

відділ продажу

+38 (093) 727-19-11