Магній
геологія
Відкриття магнію пов'язане геотермальними джерелами Англії. Там наприкінці XVII століття з води почали випаровувати сіль із гірким смаком та проносною дією. Аптекарі назвали її англійською сіллю. У чистому вигляді магній було виділено лише на початку ХХ століття. Найбільш багаті родовища магнію знаходяться на півночі США, Росії, Скандинавії та Китаю. Брусить та магнезит містять до 40% Mg, а кізерит, епсоміт, доломіт до 17%. Солі магнію легко розчиняються. Майже 0,13% Mg міститься у світовому океані. Магнезит виноситься поверхню геотермальними водами, у тому числі випадає в осад при зниженні температури. Родовища доломіту також є сусідами з термальними джерелами. Більшість родовищ магнію утворилося осадовим шляхом, запаси їх невичерпні.
виробництво
Технічний магній виробляють електролізом розплаву суміші хлоридів калію, магнію та натрію. Після первинного виділення необхідне додаткове очищення. Застосовують електролітичне рафінування суміші зі спеціальними флюсами. Хімічно чистий магній отримують сублімацією у вакуумі. Рафінований магній має домішок трохи більше 0,001%. Ще один термічний спосіб отримання магнію передбачає відновлення окису магнію кремнієм або коксом при нагріванні. Кремнієм виділяють магній із доломіту. Ціна 1 кг магнію в злитках близько $3.
фізичні властивості
Це чи не найлегший конструкційний метал. Його уд. вага в нормальних умовах = 1,7 г/см³, t° плавлення 651 °C, а кипить цей метал за 1103 °C. Його поверхня захищена окисною плівкою, яка за 623 °C руйнується, після чого магній спалахує. Магнієва стружка спалахують сірником і горить не тільки на повітрі, а й у вуглекислоті. Магнієвий спалах до початку ХХ століття не мав альтернативи під час зйомок. Ця властивість магнію легко спалахує служить в освітлювальних ракетах, трасуючих кулях, запальних бомбах. Суміш магнієвої пудри та перманганату калію – вибухова речовина.
хімічні властивості
Mg легко розчиняється в кислотах з утворенням солі, при цьому відбувається виділення водню. Він легко схильний до корозії в солоній воді з утворенням гідроксиду. Стійкий у спиртах (крім метилового), у гасі, бензині, фреоні та оліях. Він належить до енергійних відновників. Магнієвий порошок легко витісняє менш активні елементи сполук. Він легко відновлює інші метали, що використовують для отримання титану. При нагріванні він акцептує кисень біля оксидів та лугів.
технологічність
Mg добре прокочується, штампується, гнеться, легко свердлиться та ріжеться. Це один із найбільш високотехнологічних металів. Однак у чистий магній досить ламкий, цінніші його сплави як конструкційний матеріал. Більшість його сплавів легкі, міцні та стійкі до корозії матеріали. Магнієвий прокат виготовляють із сплавів з алюмінієм, цинком, титаном, марганцем, бериллієм. Такі сплави одержують безфлюсовою плавкою під захистом інертної атмосфери. Вони мають широку сферу використання.
використання
Магній входить до складу найактуальніших конструкційних матеріалів. Сплав алюмінію та магнію — недорогий легкий, міцний та технологічний сплав, що особливо важливо в автомобільній та авіаційній галузі, де ці якості дозволяють полегшити вагу конструкції, що дає цінну перевагу при розробці нових моделей. Магнієвий прокат затребуваний для деталей обтічників, шасі, елеронів, дверей, важелів управління, корпусів насосів, паливних баків. Завдяки полегшеній вазі знижується витрата палива і підвищується економічність мотора. В автомобілебудуванні – це елементи автомобільного картера, амортизаторів, корпуси приладів, декоративні елементи, кришки баків, магнієві диски для коліс. У приладобудуванні це корпуси і деталі приладів, фотоапаратів, мобільних телефонів, відеокамер. Магнієві сплави є актуальними при виготовленні акумуляторів. Mg та його солі (бромід та перхлорат) дають дуже високу ємність акумуляторів та велику розрядну напругу. У недалекому майбутньому з'являться магнієво-сірчані батареї, які поки що проходять лабораторне доопрацювання. Завдяки вузькому перерізу захоплення теплових нейтронів та мінімальній взаємодії з ураном магнієві сплави стали використовуватися у виробництві оболонок ТВЕЛ. Перхлорат магнію застосовують також для глибокого осушення газів. Окис магнію входить до складу вогнетривких матеріалів для спеціального футерування промислових печей.
купити за оптимальною ціною
Якісне виготовлення з постійним контролем дотримання вимог технологічної дисципліни, абсолютна відповідність напівфабрикатів із сплавів магнію всім пунктам нормативної документації, помірна вартість виробів визначає велику популярність подібних матеріалів для потреб сучасного виробництва. Наша компанія представляє весь асортиментний ряд подібної продукції та забезпечує постійну увагу до потреб кожного покупця, незалежно від обсягу замовлення.
Наш консультант заощадить ваш час!

Микола
відділ продажу
+38 (097) 369-66-30