Видобуток та загальні відомості про алюміній

Загальна характеристика

Алюміній – 13-й елемент Періодичної таблиці Д. І. Менделєєва з атомною масою 27. За хімічною активністю близький до магнію, з яким стоїть у таблиці поруч. За вмістом у літосфері (понад 8%) алюміній посідає перше місце серед металів. З 250 мінералів, які містять цей метал, 40% - це алюмосилікати. Основний ізотоп, 27Аl – тривалентний, містить у ядрі 14 нейтронів та 13 протонів. Кристалічні грати - гранецентрований куб. Отримують алюміній методом електролізу кріолітоглиноземного розплаву. У свою чергу глинозем (Аl 2 0 3 ) отримують після переробки мінералів, що містять алюміній .

Хімічні властивості

Алюміній активно вступає у сполуки з киснем, сіркою та вуглецем. У звичайних умовах, на повітрі, він покритий тонкою, в частині мікрон, окисною плівкою Аl 203 , яка перешкоджає окисленню і дає високу корозійну стійкість. Розплавлений алюміній активно реагує з CO, CO2 та парами води. Водень, поглинений алюмінієм понад межу розчинності, робить метал крихким. Алюміній відрізняється амфотерністю: із кислотами він утворює солі, а з лугами – алюмінати. Це значно полегшує вилучення алюмінію з руд. Цей метал легко розчиняється в лугах та неорганічних кислотах, але азотна та органічна кислоти на нього не діють.

Застосування

Алюміній легкий та зручний конструкційний матеріал, доступний гарячій та холодній обробці, добре штампується, пресується, прокочується, легко свердлиться та ріжеться. Це недорогий і легкий матеріал, у сплаві з магнієм, марганцем, міддю та іншими металами він формує сплави з високою питомою міцністю, що особливо цінується в тих галузях, де важливим є збереження міцності конструкцій при малій вазі. Такі конструкції використовують для потреб авіа- та автомобілебудування, машинобудування та приладобудування, харчової та будівельної галузі. Зокрема, сплав алюмінію та магнію дає неоціненну перевагу при розробці нових моделей літаків, вертольотів та дирижаблів, де використовується для виробництва деталей планерів, обтічників, елеронів, дверей кабін, шасі, важелів управління, корпусів приладів та насосів, кисневих та паливних баків. З таких сплавів виготовляють елементи несучих конструкцій, автомобільного картера, корпусу насосів та приладів, декоративні елементи, кришки баків. У приладобудуванні та електронній промисловості виробляються корпуси та деталі приладів, фотоапаратів, біноклів, мобільних телефонів, портативних відеокамер.

Купити, ціна

Компанія ТОВ «Електровік-сталь» реалізує напівфабрикатні вироби з алюмінію та його сплавів за оптимальною ціною. Вона формується з урахуванням ставок на Лондонській біржі кольорових металів і від технологічних особливостей виробництва без включення додаткових витрат. Усі партії виробів мають сертифікат якості на відповідність вимогам стандартів та технічним умовам експлуатації. У сертифікаті відзначений завод-виробник, номер креслень та найменування деталей, марка сплаву, номер плавки, механічні властивості деталей, хімічний склад та результати додаткових випробувань. Реалізація замовлень — у найкоротші терміни. Оптовим покупцям надаються пільгові знижки.

Наш консультант заощадить ваш час!

Микола

Микола

відділ продажу

+38 (097) 369-66-30