Особливості та застосування нержавіючої сталі
Застосування
Нержавіюча сталь через свої виняткові переваги зайняла лідируюче місце серед ін. конструкційних матеріалів у сучасному житті. З неї роблять все — від каструль та столових приладів до ексклюзивного обладнання в медицині, хімічній та ядерній промисловості. Слід зазначити її безперечні гігієнічні якості. Нержавіюча сталь не впливає на питну воду. За наявності у воді хлоридів або бромідів до 200 мг/л необхідно застосовувати нержавіючу сталь, що містить молібден. Якщо порівняти нержавіючу сталь з мідними сплавами або оцинкованим залізом, то вона має вищий потенціал в електрохімічному ряду. Нержавіюча сталь не впливає на смак продуктів, тому набула найширшого поширення в харчовій галузі. На гладкій високоякісній поверхні нержавіючої сталі не розмножуються мікроорганізми, грибки та бактерії.
Особливості структури
Коли використовуються чудові властивості нержавіючих сталей, враховують і те, що при технологічній обробці вони відрізняються від звичайних вуглецевих сплавів. Пояснити це можна особливостями їхньої метастабільної аустенітної структури, яка має низку відмінностей. У звичайних вуглецевих («чорних») сталях зазвичай досягається стабільна структура металу. При введенні в сталь хрому можна досягти таких якостей як хімічна стійкість та жароміцність. Велика наявність хрому в сталі забезпечує високу опір окисленню. Якщо хрому буде більше 12%, на поверхні утворюється тонка плівка оксидів, що захищає сталь від корозії.
Сталь Х18Н9 (ЕЯ1)
Ця марка вважається найпоширенішою. Вона містить 0,005-0,15%, 8-11% Ni і 18% Cr. Її межа міцності дорівнює 80 кг/мм 2 в кованому вигляді, у неї аустенітна або аустенітно-карбідна структура, вона має подовження до 20% і опір удару до 10 кгм/см 2 . Після закінчення загартування 1050-1150°З охолодженням у воді або на повітрі межа міцності знижується до 60 кг/мм 2 ... Незважаючи на це, подовження зростає до 45-50% і значно збільшується опір удару. Загартування надає аустенітній сталі немагнітної структури. Повторне нагрівання аустенітної сталі Х18Н9 до температури, що перевищує 600 °C, а також механічна холодна обробка може дати частковий розпад аустеніту. Крім того, сталь набуває магнітних властивостей. Повторне нагрівання може викликати виділення хромових карбідів, вони роблять малохромистими прилеглі зони металу і тому не дуже стійкими до корозії.
Міжкристалітна корозія
До міжкристалітної корозії сталі призводить виділення карбідів по межі зерен. Якщо сталь уражена глибокою корозією - вона стає дуже крихкою, може зламатися на згині і в неї втрачається звичний металевий звук під час удару. Таким чином, можна пояснити і «ножеву» корозію біля зварювальних швів. Якщо необхідно запобігти схильності до інтеркристалічної корозії, в сталь додають трохи титану та ніобію. При утворенні більш міцних карбідів TiC, NbC, дані елементи зв'язують вуглець і весь хром залишається в розчині, завдяки цьому усувається міжкристалітна корозія.
Хімічна стійкість
Великим плюсом є високий опір всіх марок нержавіючої сталі до дії органічних кислот, слабких мінеральних кислот і особливо азотної кислоти. Але розчинити ці сталі можуть сірчана чи соляна кислоти. Є дуже стійкі марки. До них відносять хромонікелеві суто аустенітні сталі, які зазвичай випускають у вигляді прокату. Це 12Х18Н10Т (AISI 321), 08Х18Н10, а також 12Х17 (AISI 430).
Купити, ціна
Компанія ТОВ «" реалізує високоякісний нержавіючий прокат за оптимальною ціною. Вона формується з урахуванням технологічних особливостей виробництва і не включає додаткових витрат. У нас ви можете купити оптом найрізноманітнішу продукцію для масштабних виробництв. Ми також пропонуємо хороші умови для роздрібних покупців. Наш онлайн-консультант завжди готовий відповісти на питання, що виникли у вас. На оптові замовлення передбачені пільгові знижки.
Наш консультант заощадить ваш час!

Олександр
відділ продажу
+38 (063) 073-44-92