Паяння мідних сплавів та міді

Загальна характеристика

Технічно чиста мідь має високу теплопровідність, електропровідність і досить високу корозійну стійкість. Вона дуже стійка до атмосферної корозії, через утворення тонкої захисної плівки на її поверхні, яка складається з окислу Сі 2 О. Мідь є не найміцнішим, але дуже пластичним металом. Пластичність із зменшенням вмісту газів у міді зростає до 62%. За високих температур зменшується міцність міді, а пластичність навпаки зростає. Важлива властивість міді здатність до збереження пластичності до температури рідкого гелію -269°С.

Огляд методів

Найбільш широко застосовуваним способом паяння є паяння газовими пальниками, печах, паяльником або способом занурення в розплавлений припій. Велике застосування знайшла паяння за допомогою низькотемпературних припоїв завдяки загальнодоступності та простоті цього методу. Деякі обмеження у застосуванні такого паяння викликані тільки тим, що за допомогою паяльника пайку можна здійснювати при температурі до 350 ° C тільки для тонкостінних деталей. Великі деталі паяють газовими пальниками через велику теплопровідність, яка перевищує в шість разів теплопровідність заліза. Для застосування кадмієвих припоїв потрібна спеціальна навичка, оскільки їх технологічність значно нижча від олов'яно-свинцевих.

Метод занурення

Використовують для паяння мідних трубчастих теплообмінників. Їх занурюють у розплави припоїв та солей. При такому паянні, як правило, використовують соляні печі-ванни в розплави солей. Зазвичай солі є джерелом тепла, надаючи флюсуючу дію, і додаткового флюсування при цьому не потрібно. У процесі паяння методом занурення з припоєм у ванну, попередньо офлюсовані деталі нагріваються в розплаві припою, що заповнює при температурі паяння сполучні зазори. Інертним газом чи активованим вугіллям захищають дзеркало припою. Паяння в соляних ваннах має недолік - у ряді випадків неможливо видалити залишки флюсу або солей.

Пайка в печах

Набула широкого поширення у промисловості, т.к. при цьому відбувається рівномірне нагрівання без деформації виробів, що спаюються навіть при їх великих габаритах.

Припої та флюси

При паянні олов'яно-свинцевими та іншими легкоплавкими припоями мідних виробів зазвичай застосовують водні розчини хлористого амонію або хлористого цинку, а також каніфольно-спиртові флюси. Паяння за допомогою срібних припоїв успішно підходить при використанні на основі фтористих сполук калію та сполук бору флюсів.

Паяння у вакуумі

Застосовується для з'єднання міді з іншими металами. Такий спосіб паяння абсолютно безпечний, досить економічний і здійснюється у контейнерах або вакуумних печах, які завантажуються у звичайні печі.

Купити, ціна

На складі ТОВ «Електровек-сталь» є широкий асортимент виробів з міді та мідних сплавів за оптимальними цінами. Ми цінуємо час своїх клієнтів, тому завжди готові допомогти з оптимальним вибором. До ваших послуг досвідчені менеджери-консультанти. Якість продукції гарантується суворим дотриманням норм виробництва. Терміни виконання замовлень мінімальні. Оптові покупці одержують пільгові знижки.

Наш консультант заощадить ваш час!

Олексій

Олексій

відділ продажу

+38 (093) 727-19-11