Паяння латуні

Актуальність

Паяння латуні має свої особливості через випаровування гарячого цинку та утворення поверхневої оксидної плівки. У латунях, що містять до 15% цинку, оксидна плівка складається із зчеплених частинок ZnO та CuO. У мідних сплавах із вмістом великої кількості цинку, оксидний шар складається в основному з ZnO, видалити який складніше, ніж оксид міді.

Флюси та припої

При низькотемпературному паянні свинцево-олов'яними тощо. п. припоями потрібне видалення з поверхні латуні оксидної плівки. Використовують каніфольно-спиртові або активніші флюси. Наприклад, у процесі паяння латунів марок Л63, ЛС59-1-1 застосовують флюси з основою хлористого цинку з добавками. Латунь на відміну міді набагато гірше розчинна у розплавах свинцево-олов'яних припоїв. Тим самим у процесі паяння повільно ростуть інтерметалідні шари, що позитивно впливають на механічні властивості паяного шва. Отримані при пайці Л63 свинцево-олов'яними припоями сполуки мають нижчу міцність порівняно з міддю - в тих же умовах. Наприклад, межа міцності паяних оловом сполук міді встик становить 90 МПа, латуні - трохи більше 59 МПа.

При паянні латунів з великим вмістом міді застосовують срібні припої марок: ПСр40, ПСр72, ПСр45, ПСр12, ПСр25, а також мідно-фосфористі латуні та латуні з невисокою температурою плавлення. При паянні латунів з великим вмістом цинку (Л68, Л63) використовують припій ПСр40. Для них непридатні фосфористі припої, оскільки з'являються паяні низькопластичні сполуки. Це можна пояснити тим, що у шві паяння утворюються дуже тендітні фосфіди цинку.

Для тих сполук, які не піддаються динамічним та вібраційним навантаженням, використовують припої ПМЦ48 та ПМЦ36. Під час паяння мідно-фосфористими та срібними припоями латунь починає інтенсивно розчинятися. Тому для скорочення контакту твердого металу та рідкого припою їх слід паяти з високими темпами нагріву. Латунь марки Л63 інтенсивно розчиняється у припоях ПСр45, ПСр40 та ПСр15 і значно менше – у припоях ПСр50КД та ПСр37,5.

Температурний режим

Деталі виготовлені з латуні можна паяти при температурах 850-870 ° С та в соляних ваннах. Щоб поліпшити затікання припою в розчин ванн до зазору додають 4-5% флюсу, який містить буру або фтороборат калію. У процесі нагрівання деталей у печах і в полум'ї газових пальників відбувається також окислення та випаровування цинку, що погіршує тим самим розтікання припоїв. Під час паяння латуні за допомогою пальника вдається трохи зменшити у відновлювальному полум'ї окислення та випаровування цинку. Пористість у швах паяння при цьому зменшується.

Купити, ціна

ТОВ «Електровік-сталь» реалізує вироби з латуні деформованих і ливарних марок у широкому асортименті за оптимальною ціною. Поставляємо флюси та припої різних марок. Уся продукція сертифікована. Якість відповідає ГОСТ та вимогам міжнародних стандартів. Терміни виконання замовлень мінімальні. Ціна залежить від обсягу замовлення та додаткових умов постачання. Оптовим клієнтам надаються пільгові знижки.

Наш консультант заощадить ваш час!

Олександр

Олександр

відділ продажу

+38 (063) 073-44-92