Принцип роботи термопари

Вас цікавить принцип роботи термопар? Постачальник КМЗ пропонує купити за економічно вигідною ціною різні види термопар. Постачальником гарантується своєчасна доставка продукції на будь-яку адресу, вказану споживачем.

Як влаштована термопара

Термопара - пристрій, утворений двома різними проводами, з'єднаними одним кінцем з вимірювальним приладом. Ці два дроти називаються термоелементами або ніжками термопари. Інший кінець термопари називається хвостовим чи опорним кінцем. Кінець з'єднання занурений у середу, температура якої повинна бути легко виміряна (наприклад, температура печі), у той час як хвостовий кінець утримується за іншої температури, наприклад, при температурі навколишнього середовища.

Термопара, принцип роботи

Через різницю температур між обома кінцями термопари виникає різниця потенціалів, яка може бути виміряна. Таким чином, термопара є термоелектричним приладом, який перетворює тепло на різницю потенціалів. Інтенсивність перетворення визначається коефіцієнтом Зеєбека, який залежить від температурного градієнта на кінцях провідників, та від матеріалу, з якого виготовлені термоелементи. Як правило, для цього використовують спеціальні прецизійні сплави, що відрізняються чіткою залежністю між температурою нагріву та власним питомим електроопір провідників.

Як вимірюються показання термопар

Коли вольтметр з мідними з'єднувальними проводами використовується для вимірювання падіння напруги на нікелевому дроті, необхідно два контакти на гарячому та холодному кінцях між мідним проводом та Ni-провідником; за умови, що вольтметр знаходиться за кімнатної температури. Тоді мідний контакт вольтметра відчуватиме вздовж провідника той самий перепад температури. Тому виміряна напруга насправді є падіння напруги вздовж нікелевого провідника плюс падіння напруги вздовж мідного провідника. Такий вимір температури вважається диференціальним.

Для достовірності одержуваних результатів необхідна монотонна температурна залежність у порівнянні з точкою переходу, так що для кожної температури на кінці з'єднання на хвостовому кінці створюється напруга.

Щоб виміряти напругу на хвостовій частині, між термоелементами та вольтметром підключаються два мідні провідники. Обидва відчувають ту саму різницю температур, в результаті напруга падає вздовж кожного з них. У промислових термопарах використовують компенсатори холодного спаю, в яких хвостовий кінець знаходиться при температурі навколишнього середовища. Слід підкреслити, що компенсація холодного спаю не може точно відтворити залежність між температурою, що вимірюється, і температурою хвостового кінця, а тільки наближається до нього, але така похибка закладається в конструкцію термовимірювальних пристроїв.

Придбати

Вас цікавить принцип роботи термопар? Постачальник КМЗ пропонує купити за економічно вигідною ціною будь-які види термопар. Постачальником гарантується своєчасна доставка продукції на будь-яку адресу, вказану споживачем.

Постачальник, ціна

Купити будь-яку термопару у постачальника КМЗ можна за доступною ціною. Ціна формується виходячи з європейських стандартів виробництва. Купити термопару за оптимальною ціною можна оптом чи в роздріб. Постійні клієнти можуть користуватися дисконтною системою знижок від компанії КМЗ.

Наш консультант заощадить ваш час!

Микола

Микола

відділ продажу

+38 (097) 369-66-30