Властивості та дефекти нержавіючої сталі

Загальна характеристика

Вироби з нержавіючих сталей призначені для роботи в агресивних середовищах за нормальної або високої температури. Основною вимогою, що пред'являються до нержавіючих сталей, є корозійна стійкість, яка залежить від складу сплаву, його структурного стану, агресивності корозійного середовища та від навантажень, що впливають. Корозійна стійкість обумовлена утворенням на поверхні виробу міцної пасивуючої плівки, яка перешкоджає проникненню агресивної речовини в більш глибокі шари нержавіючої сталі.

Хром

Він відноситься до найбільш сильних пасивуючих елементів в окислювальних середовищах. На поверхні сплаву він утворює найтоншу невидиму плівку оксидів хрому завтовшки кілька атомних шарів. Щільність плівки та антикорозійні властивості нержавіючої сталі збільшуються з підвищенням частки хрому. При 12-13% Cr сталь стає нержавіючої, т.е. е. стійкою до дії атмосферної та ґрунтової вологи. Збільшення вмісту хрому до 28-30% робить метал стійким у високоагресивних середовищах. Хром є феритоутворюючим елементом, тому сталі з високим вмістом хрому (16-30%) відносять до феритного класу. Стійкість фериту робить їх несприйнятливими до загартування, тому вони характеризуються невисокими властивостями міцності, що обмежує область їх застосування. Чисто феритні сталі на базі 25-28% Cr (Х25, Х28 та ін) з невеликими добавками титану або азоту (для подрібнення зерна) використовують як жаростійкі, не несуть навантажень.

Міцність та пластичність

Ці якості металу залежить від багатьох факторів: кристалічної структури, енергії зв'язку атомів у кристалічній решітці, чистоти металу, хімічного складу, чистоти кордонів та ін. факторів. За сучасними уявленнями, опір пластичної деформації визначається головним чином кількістю недосконалостей у будові кристалічних ґрат, насамперед дислокаціями. Високу міцність можна отримати, якщо зменшити або навпаки значно збільшити кількість дислокацій.

Зміцнення

Питання створення в практичних умовах бездефектних матеріалів поки не вирішено, але зміцнення шляхом збільшення кількості дислокацій і інших недосконалостей використовується дуже широко. фази, що з'являються в результаті легування і відповідної термічної обробки.

Стали мартенситного класу

Коли одночасно потрібні корозійна стійкість і висока міцність, застосовують хромисті сталі мартенситного класу з пониженим вмістом хрому (12-18%). (Сталь 9X18) Сталі цього типу використовують для виготовлення ножів, ножиць, хірургічного інструменту, прессформ для пластмас, а сталі з високим вмістом вуглецю - для виготовлення шарикопідшипників, що працюють у корозійних середовищах. Але всі вони непридатні для роботи при високих температурах.

Легування
З підвищенням температури зв'язок атомів в кристалічній решітці слабшає, збільшується дифузійна рухливість атомів і зміцнююча фаза (в основному карбіди хрому) перероджується - укрупнюється, сфероїдизується, відбувається перерозподілу міцної сталі. температурі сприяє гальмування дифузійних процесів, що досягається оптимальним легуванням.

Технологія лиття

Для покращення якості поверхні зливка та зменшення титанової пористості, нержавіючу сталь доводиться розливати з великою швидкістю, захищати поверхню металу у виливниці відновлювальною атмосферою або шлаками, а струмінь металу при розливанні – інертними газами.

Купити, ціна

На складі ТОВ «» є широкий асортимент нержавіючого прокату стандартних та нестандартних розмірів. Ми цінуємо час своїх клієнтів, тому завжди готові допомогти з оптимальним вибором. До ваших послуг досвідчені менеджери-консультанти. Якість продукції гарантується суворим дотриманням норм виробництва. Терміни виконання замовлень мінімальні.

Наш консультант заощадить ваш час!

Микола

Микола

відділ продажу

+38 (097) 369-66-30