Властивості титану

Переваги

Цей метал було відкрито наприкінці XVIII століття. Його неординарні якості одразу привернули до нього увагу інженерів. Недаремно він отримав таке ім'я – Титан. Було ясно, що йому під силу вирішення грандіозних завдань. Його висока питома міцність і пластичність, стійкість до дії агресивних середовищ мала вага, низька повзучість при високих температурах дозволили реалізувати найсміливіші технічні проекти. Високі механічні якості цього металу зберігаються за температури до 600 °C. Титан у чистому вигляді придатний для будь-якого виду обробки у гарячому та холодному стані: кування, витяжки, прокатки, виготовлення фольги. Він має високий електричний опір. Якщо електропровідність срібла прийняти за 100%, то електропровідність міді 94%, алюмінію – 60%, заліза –15%, титану – 3,8%. Титан парамагнетик з дуже слабкою магнітною сприйнятливістю. Його теплопровідність дуже низька і дорівнює 22,07 Вт/(мК), що приблизно в 3 рази менше, ніж у заліза, у 7 разів - ніж у магнію і в 17-20 разів, ніж у алюмінію або міді. Коефіцієнт лінійного термічного розширення у титану при 20 °C, у 1,5 рази менше, ніж у заліза, у 2 рази менше, ніж у міді та майже в 3 рази – ніж у алюмінію.

Використання

В авіаційній техніці титанові метали знаходять найширше застосування. У промислових масштабах вони вперше були використані в конструкції реактивного авіаційного двигуна, що дозволило знизити його масу на 10-25%. З титанових сплавів роблять диски та лопатки компресорів, деталі повітрозабірників, напрямних апаратів та кріпильні вироби. Такі сплави знайшли найширше застосування у надзвукових літаках. Зростання швидкості польоту літального апарату призвело до підвищення температури обшивки. Алюмінієві сплави перестали задовольняти вимоги, які пред'являються до авіаційної техніки на надзвуковій швидкості, коли обшивка розжарюється до 246-316°С. Оптимальним за таких умов стало використання титану. У роки виріс рівень застосування титанових сплавів для планерів цивільного літака. Загальна маса титанових деталей середньомагістрального літака ТУ-204 дорівнює 2570 кг. Також розширюється застосування титану в дирижаблях та вертольотах, в основному для деталей приводів несучих гвинтів, а також систем керування. Слід зазначити широке використання титану в ракетобудуванні.

У суднобудуванні сплави титану знаходять найширше застосування завдяки корозійній стійкості. Титан використовують для виготовлення обшивки морських суден, підводних човнів, гребних гвинтів, торпед. На титанові сплави не налипають мушлі, що підвищують опір судна при рухах.

З кожним днем сфера застосування титану помітно розширюється. Він затребуваний у кольоровій металургії, харчовій, хімічній, нафтохімічній, целюлозно-паперовій промисловості та інших галузях. В останні роки його почали використовувати у гальванопластіці, ядерній техніці, енергомашинобудуванні, електроніці. У виробництві озброєнь він необхідний виготовлення броньової плити. У ядерній техніці – для теплообмінників. З нього роблять хірургічні інструменти та імплантати, деталі опріснювальних установок та гоночних автомобілів. У спортінвентарі - це ключки для гольфу та альпіністське спорядження. Він зустрічається в деталях ручного годинника та ексклюзивних прикрас. При азотуванні титану з його поверхні утворюється золотиста плівка, по красі не поступається блиску золота.

Купити, ціна

Компанія ТОВ «" реалізує металопрокат за оптимальною ціною. Вона формується з урахуванням ставок на LME (London metal exchange) і залежить від технологічних особливостей виробництва без включення додаткових витрат. Поставляємо напівфабрикати з титану та його сплавів у широкому асортименті. Широкий вибір, вичерпні консультації наших менеджерів, доступні ціни та своєчасність поставки визначають обличчя нашої компанії.

Наш консультант заощадить ваш час!

Микола

Микола

відділ продажу

+38 (097) 369-66-30