Технологія зварювання міді
Загальна характеристика
У чистому вигляді мідь використовують рідко. Введення легуючих елементів та домішок ділить мідь на сплави. До таких сплавів належать: мідно-нікелеві сплави, бронза та латунь. Латунь є сплавом міді із цинком. У бронзі головними легуючими елементами є цинк або нікель. Мідно-нікелеві сплави - це сплави міді із залізом та нікелем або марганцем. Наявність домішок визначає фізико-хімічні властивості мідних сплавів та вибір режиму зварювання.
Підготовчі операції
На підготовчому етапі безпосередньо перед зварюванням проводиться ретельне оброблення та очищення поверхонь. Заколошну зону і кромки, що зварюються, для цього зачищають металевою щіткою або шабером до блиску, потім виконують знежирення за допомогою бензину, уайт-спіриту або іншого розчинника. Між поверхнями, що зварюються, зазор не повинен бути більше 2 мм, для цього деталі між собою стискають або роблять прихватки.
Складнощі при зварюванні міді
· Високий коефіцієнт термічного розширення викликає залишкові деформації та напруги;
· Хороша теплопровідність призводить до підвищених швидкостей охолодження зварювальної ванни. Це в свою чергу спричиняє погіршення якості шва та зростання зерен. Протистояти такому явищу здатне зварювання із застосуванням високої погонної енергії;
· Висока ливарна усадка остигаючого металу спричиняє значну деформацію навколошовної зони та зварювального шва, залишкові деформації та напруги, у випадках жорсткого закріплення деталей;
· велика чутливість розплавленої міді до водню сприяє появі водяних бульбашок. Це може стати причиною множинних тріщин і пір. Таке явище називається водневою мідною хворобою;
· Інтенсивне випаровування з розплавленого металу цинку може призвести до пористості шва;
· Висока плинність розплавленої міді призводить до додаткових складнощів при зварюванні (особливо в стельових та вертикальних швах);
· При високих температурах мідь легко окислюється. Це сприяє утворенню тугоплавких оксидів.
Після завершення зварювання шов спочатку проковують, а після при температурі від 600 до 660 °C відпалюють з метою отримання дрібнозернистої структури шва і вирівнювання хімічного складу.
Зварювальний дріт
Перед вживанням її піддають очищенню методом травлення водним розчином азотної кислоти (75 см³/літр) або сумішшю соляної та сірчаної кислоти із співвідношенням 100:1 з подальшим промиванням у воді, після в лугу, і потім знову в проточній чистій воді. Після закінчення промивання дріт просушують гарячим повітрям. Наприклад, мідні електроди перед початком зварювання прожарюють, знижуючи цим, можливість появи водневої хвороби.
Захисна атмосфера
Зварювання мідних сплавів і міді проводять у захисних середовищах газів, азоті, аргоні або гелії, та їх сумішей. Найбільшої ефективності зварювання досягають за допомогою азоту, який забезпечує високий коефіцієнт корисної дії дугового розряду.
Купити, ціна
На складі ТОВ «Електровек-сталь» в наявності широкий асортимент високоякісної продукції з кольорових металів Поставляємо вироби з міді та мідних сплавів стандартних та нестандартних розмірів в роздріб та оптом. Усі партії товару мають сертифікат якості на відповідність вимогам стандартів та технічним умовам експлуатації. У сертифікаті відзначений завод-виробник, номер креслень та найменування деталей, марка сплаву, механічні властивості деталей, хімічний склад та результати додаткових випробувань. Реалізація замовлень - у найстисліші терміни. Оптовим покупцям надаються пільгові знижки.
Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій
відділ продажу
+38 (095) 209-60-73