Типи нержавіючої сталі
Загальна характеристика
Всі без винятку нержавіючих сталей, незалежно від класу, мають те, що їх об'єднує — легуючі добавки. Це такі елементи як хром, молібден, нікель, ніобій, титан, вольфрам, ванадій, марганець, кремній та низка інших, за допомогою яких можна отримати сталі зі спеціальними властивостями. У свою чергу клас корозійностійких сталей підрозділяється, на групи, залежно від відмінності в пропорціях цих елементів, та мікроструктури.
Букве маркування
Насамперед, вказується наявність вуглецю в сотих частках відсотка. Наприклад, сталь 20Х23Н18 містить 0,20% вуглецю. Далі позначають легуючі елементи: (Х) хром, (Н) нікель, (Г) марганець, © кремній, (М) молібден, (В) вольфрам, (Т) титан, (ТТ) тантал, (Ю) алюміній, (Ф) ванадій, (Д) мідь, (Р) ні, (Р) бор, (Р) бор цирконій, (Е) селен. Для позначень застосовуються великі російські літери, а числа в позначенні марки стали вказують відсотковий зміст того чи іншого елемента. Якщо після літери відсутня цифра — вміст елемента менше 1%.
Класифікація
Всі нержавіючі сталі в залежності від мікроструктури поділяються на п'ять основних груп.
- аустенітні;
- феритні;
- дуплексні;
- мартенситні;
- жароміцні.
Аустенітні сталі
Вони є найпоширенішими, мають у своєму складі крім хрому нікель, як правило, у межах 18%. Ni підвищує корозійну стійкість та робить. сталь немагнітна. Відмінною особливістю цих сплавів є здатність протистояти корозії під впливом високих температур. Це група жароміцних корозійно-стійких сталей.
Феритні сталі
Дана група відрізняється від попередньої низьким вмістом хрому – не більше 17% (для порівняння в аустенітних сталях – до 25% Cr) та наявністю вуглецю. Феритні сталі магнітяться.
Дуплексні сталі
Вони поєднують якості аустенітної та феритної груп. Вміст легуючого елемента — нікелю значно нижчий, ніж у аустенітній групі — трохи більше 8%, тоді як вміст хрому вище — до 28%. Таке співвідношення надає високу твердість — насамперед, і досить високі показники корозійної стійкості.
Мартенситні сталі
Ця група має одну властивість, що відрізняє її від решти — це можливість термообробки (загартування і відпустка) підвищення механічних властивостей — у разі йдеться про зміцненні. Сталі, що входять до цієї групи, мають у складі вуглець і середній вміст хрому — на рівні 12%. Додатково сталі цієї групи можуть легуватися нікелем, ніобієм та міддю.
Жаростійкі (жароміцні) сталі
У їхньому складі крім ін. лігатур входить вольфрам - найтугоплавкіший метал. Такі сплави призначені переважно для роботи в умовах високих температур. Їх недоліком є невисока корозійна стійкість проти іншими сталями.
Додаткові елементи легування
Такі «екзотичні» елементи як цирконій, кобальт, бор, і деякі інші також застосовуються, для надання сталям особливих властивостей, але в силу своєї високої вартості ці присадки дуже рідкісні, і в основному використовуються космічною і військовою промисловістю. Найбільш поширеними є стали перших двох груп — аустенітні та феритні.
Купити, ціна
Компанія ТОВ «" реалізує високоякісний нержавіючий прокат за оптимальною ціною. Вона формується з урахуванням технологічних особливостей виробництва і не включає додаткових витрат. У нас ви можете купити оптом найрізноманітнішу продукцію для масштабних виробництв. Ми також пропонуємо хороші умови для роздрібних покупців. товарах, зможете скачати каталог продукції, переглянути прайс-лист. Наш онлайн-консультант завжди готовий відповісти на питання, що виникли у вас.
Наш консультант заощадить ваш час!

Микола
відділ продажу
+38 (097) 369-66-30