Жароміцність матеріалів
Жароміцність сплаву
Вона залежить від величини зерна і від переважного розподілу домішок навколо кристалів. Різко знизити рівень жароміцності може скупчення домішок у прикордонному обсязі, що послаблює міцний зв'язок між кристалами.
Порівняльні властивості сталі
Крупнозерниста сталь має більш високий ступінь опору повзучості, ніж сталь гарячекатаного типу, що має в основі дрібну зернистість. При проведенні випробування був перевищений температурний рівень, необхідний для рекристалізації. В результаті сталь із великим зерном показала менш круті нахили лінії на діаграмі. З огляду на результати випробувань ми можемо зробити такі висновки. Дрібнозернисті сплави при випробуванні в умовах кімнатної та зниженої температури мають велику міцність. При підвищеній температурі крупнозернистий метал має високі показники жароміцності, але погіршуються пластичні властивості. Такі характеристики підходять і для аустенітної структури сплавів, і для сплавів із феритною структурою.
Вплив домішок
Якщо ж у сплаві є домішки, величина зерна має вирішальний вплив. Шкідливі домішки, які потрапляють у прикордонні області, знижують жароміцність. Коли сплав починає твердніти, кристалізуватися, домішки мають властивість накопичуватися в прикордонній зоні. У литому матеріалі ця тенденція більш виражена, ніж деформованому. Тим не менш, деформований матеріал також має ослаблену міцність по межі зерен за високої температури. Виняток - домішки молібдену, вольфраму, ніобію
Вплив різнозерності
Також жароміцність знижується у разі разнозернистости матеріалу. Тільки зразок із однорідною структурою зерна показав високу жароміцність. Якщо зразок різнозернистого складу піддається напруги за високої температури, це може призвести до розтріскування матеріалу по межі зерен. Сплав із великим зерном більш жароміцний та практичний. Коли проводилися випробування матеріалів різних зразків на тривалість існування, спостерігалися надриви по межі зерен, які ніяк не пов'язані з руйнуванням зразків. Пластичні властивості матеріалу сильно знижуються під час проведення другої фази випробувань.
Вплив якості поверхні
Зразки нікельовані і ті, які не мають такого захисту, нічим не відрізнялися у випробуваннях на міцність. Зразки матеріалу з полірованою поверхнею надривалися набагато пізніше ніж зразки, які мали грубу необроблену поверхню.
Вплив термообробки
Перегрів сталевих поковок дає зниження жароміцності. Перегрів викликає укрупнення структури та міжкристалічні окиснення. Потрібно чітко відстежувати температурний режим. Гарячекатані та гарячештамповані матеріали, при старінні дають зниження жароміцності, якщо температура обробки буде надто високою.
Купити, ціна
На складі ТОВ «" завжди в наявності високоякісний металопрокат за оптимальними цінами. Всі партії виробів мають сертифікат якості на відповідність вимогам стандартів та технічним умовам експлуатації. стислі терміни. Оптовим покупцям надаються пільгові знижки.
Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій
відділ продажу
+38 (095) 209-60-73