Новини

3 грудня 2013

Нікелеві війни у Воронежі

Незважаючи на важливість видобутку нікелю для розвитку промислового комплексу, шкода який здатна завдати такого виробництва навколишньому середовищу та природних ресурсів переоцінити важко. Тому екологічні війни між захисниками природних багатств та іменитими промисловцями не вщухають ніколи. Нового етапу дана проблема досягла у Воронезькій області Росії. Уральська гірнича збагачувальна компанія, що розпочала розробку нікелевого родовища в Новохоперському районі, натрапила на вкрай негативне ставлення з боку корінного населення.

Цілий народний рух на чолі з екологами піднявся на захист родючого краю з багатовіковою історією. Лідери опозиції організували пікетування головного офісу видобувної компанії та закликали не спотворювати рідний край з такими багатими флорою та фауною. Адже видобуток нікелю загрожує повною руйнацією ґрунту цих земель та поступовою зміною навколишнього ландшафту.

Проект розробки багатого нікелевим концентратом родовища розрахований на сорок років. На думку представників екологічного об'єднання, його реалізація змінить всі прилеглі території просто до непізнаванності і призведе не тільки до незворотних наслідків для ґрунту, а й негативно позначиться на здоров'ї корінного населення, поступово приводячи раніше родючий район до запустіння і вимирання. Заклики населення були спрямовані на повне припинення будь-яких робіт у цьому напрямі та відмову металургійної компанії від будь-яких дій у цьому районі. За твердженням корінного населення подібний проект не викликає жодної довіри не тільки в плані екологічної безпеки, але й дуже сумнівний і з фінансової точки зору. Причому мітинги відбуваються не лише у самому Воронежі та на прилеглих територіях, а й у столиці.

В даний час пікетування розробників родовища з видобутку нікелю проводиться із завидною регулярністю як одиночними, так і масовими акціями. Хоча трохи раніше мерія відповіла відмовою на подану за всіма правилами заявку зневірених народних месників і заборонила проведення мітингів.

Ще більш посилила ситуацію спроба Уральського гірничого комбінату розпочати геологічну розвідку у спірному районі. При спробі провести транспортування необхідної техніки на територію проведення робіт, протистояння набуло фізичних форм. Жителі навколишніх районів у прямому розумінні своїми тілами намагалися перекрити обладнанню дорогу. Охоронне підприємство, що поспішило на допомогу працівникам металургійного комбінату, травмувало кількох екологічних активістів, завдяки чому ситуація швидко розжарилася до межі. На сьогоднішній день мітинги все ще продовжуються, а розвідувальні роботи не відновилися, чому захисники природи дуже раді.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій

Віталій

відділ продажу

+38 (095) 209-60-73