Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій

Віталій

відділ продажу

+38 (095) 209-60-73

рідкісні метали

Вперше ця назва з'явилася у науковій літературі на початку 20-х років минулого століття. Але особливо гостра потреба у рідкісних металах виникає у середині ХХ століття з появою електротехніки, електроніки, стратосферної авіації, ракетобудування, ядерної енергетики. Закономірно, що з розвитком нових галузей та збільшенням споживання цих металів термін «рідкісні метали» втрачає первісний зміст. За кордоном рідкісними металами іноді називаються "менш звичайні метали" (Less Common Metals).

тугоплавкі метали

До класу тугоплавких металів відносяться такі, що плавляться при температурі не менше 1650-1700°С. Групу тугоплавких металів неможливо уявити без вольфраму та молібдену. Вони відрізняються щільно упакованою атомарною структурою. Висока температура плавлення, підвищена твердість, електричний опір та міцність з'являються внаслідок тісних міжатомних електронних зв'язків.

геологія

Видобуток та обробка вольфраму та молібдену пов'язана з низкою складнощів, що збільшують собівартість цих металів. Ціни в Росії та Україні формуються з урахуванням ставок на Лондонській біржі кольорових металів. У групі рідкісних металів сьогодні налічується понад 50 найменувань. Це метали відносно нові і мало освоєні сучасною індустрією. Виробництво їх продовжує розвиватися, розширюються сфери застосування. Група цих металів мало поширені, поклади їх розпорошені у земній корі; вилучення з руд та отримання у чистому вигляді пов'язані з низкою труднощів. Це серйозно ускладнює вивчення та технічне освоєння рідкісних металів.

Розсіяні метали містяться у вигляді ізоморфних рудних домішок і можуть бути видобуті з відходів металургійним або хімічним способом. Так галій може бути витягнутий з глинозему, індій - з відходів виробництва свинцю чи цинку. Рідкоземельні метали мають близькі хімічні властивості. У покладах вони супроводжують одне одного і розділити їх завдання складне.

виробництво

Зазвичай рідкісні метали не виплавляють із рудних концентратів, а відновлюють із хімічних сполук. Широко використовують різноманітні методи: відновлення оксидів газами, наприклад, СО, вуглецем або активнішими металами, які, окислюючись, забирають кисень. Пірометалургія застосовує термічну дисоціацію, вакуумну, електроннопроменеву або зонну плавку. Електрохімія - електроліз у водних розчинів та розплавів. Для отримання сплавів тугоплавких металів велику актуальність набули методи порошкової металургії.

класифікація

На сьогоднішній день немає єдиної загальноприйнятої класифікації рідкісних металів. За подібністю фізико-хімічних якостей, близькості технології виробництва та ряду ін. властивостей складено технічну класифікацію. Вона досить умовна, оскільки одні й самі елементи потрапляють у різні групи. Так, цезій і рубідій одночасно розсіяні та легкі елементи. Класичний розсіяний елемент реній одночасно тугоплавкий метал. Такі тугоплавкі метали як гафній і ванадій - є розсіяними елементами. А титан — тугоплавкий та один із легких металів.

легкі та тугоплавкі рідкісні метали

Перші характеризуються мінімальною густиною (від 0,54 г/см3 для літію до 1,87 г/см3 для цезію). Це хімічно-активні елементи. За властивостями та методами виробництва вони аналогічні легким кольоровим металам, таким як натрію та магнію. Тугоплавкі рідкісні метали перебувають у перехідних групах IV — VII групі періодичної таблиці. Вони мають недобудований електронний рівень. Вирізняються високою температурою плавлення (від 1668 °C для титану до 3410 °C для вольфраму). З рядом неметалів утворюють ще більш тугоплавкі сполуки (карбіди, силіциди, бориди).

радіоактивні метали

Розрізняють природні або природні радіоактивні елементи — францій, радій, полоній, уран і штучні, такі як технецій. Найбільше технічне значення для ядерної енергетики мають плутоній та уран-235. У рудній сировині такі метали зазвичай містяться у мінімальній кількості. Тому велике значення в технології вилучення цих металів набуває збагачення руд та технології виділення, поділу та очищення.

КУПИТИ ЗА ОПТИМАЛЬНОЮ ЦІНОЮ

Прийнятна вартість рідкісних і тугоплавких металів, яка формується з урахуванням ставок на Лондонській біржі кольорових металів, велика різноманітність продукції на складі ТОВ «_» дозволить будь-якому покупцеві зробити найбільш оптимальний вибір. партнером на ринку металопрокату, а точна відповідність заявленим характеристикам продукції, помірні ціни та зручний спосіб доставки є додатковим плюсом у роботі з нами.