Новини

13 січня 2014

Олово: у 2014 році ціни загрожують зрости

Наприкінці 2013 року банк Morgan Stanley спрогнозував найбільшу популярність ринку олова серед інших кольорових металів. Зростання попиту ґрунтується на відновленні в галузі електроніки, та й запаси олова на складах Лондонської біржі металів значно скоротяться. Багато в чому причиною ситуації можна вважати Китай, який перетворився на імпортера даного продукту, та й скорочення поставок з Індонезії справили значний вплив.

Незважаючи на те, що порівняно із ринком міді, обсяг якого становить близько 20 млн. тонн, попит на олово досить малий — лише 300 тис. тонн — він у положенні більш уразливому, оскільки пропозиції досить обмежені. І експортні проблеми з Конго та Індонезії не можуть не вплинути на ринок олова. Тим не менш, аналітики Iruniverse на відміну від Morgan Stanley впевнені, що недоліку в пропозиції не передбачається, оскільки олово виробляється не тільки в Індонезії та Конго, а й у Болівії, Лаосі та М'янмі.

Якщо вірити компанії PT Timah, Індонезія, ціни на олово у 2014 році збільшаться на 50 відсотків, що відповідно становитиме 25-30 тис. USD. На Лондонській біржі металів котирування вже збільшилися на 22%, що на кінець листопада становило 23 тисячі за тонну.

Даний стан справ має стабілізувати фінансовий стан PT Timah, оскільки в такому разі виручка за сировину в 2014 році, ймовірно, становитиме 9 трильйонів індонезійських рупій, що в еквіваленті дорівнює 761,6 млн. USD. Для порівняння: на кінець 2013 року виторг становив близько 7 трильйонів рупій (приблизно 590 млн. USD). У 2014 році компанія планує витратити 18 мільйонів доларів США на розвиток проекту з видобутку сировини в М'янмі.

Залишилися в минулому і проблеми з постачанням олова, хоча до кінця року існувала певна небезпека у нестачі пропозицій. У 2013 році з серпня місяця завдяки запровадженню обмежень на експорт та торгівлю постачання з Індонезії суттєво знизилися. До початку осені 2013 року їх відсоток становив лише 10 частин від звичайного рівня, а до кінця листопада він не досяг і 50%. Однак поступово ситуація стабілізується, кількість угод збільшується, PT Timah, найбільший виробник олова, знову налагоджує експорт, та й інші дрібніші підприємства — а їх у країні налічується не менше 30 — після реєстрації на біржі знову розпочали роботу. Таким чином, вже до середини січня 2014 року постачання олова повною мірою стабілізується.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Олександр

Олександр

відділ продажу

+38 (063) 073-44-92