Новини
Чорногорія: криза привела до продажу з молотка

Чорногірський «Комбінат алюмінію «Підгориця», що збанкрутував завдяки кризовому правлінню, 29,3% якого належать компанії О. Дерипаски призначив повторний розпродаж майна підприємства. Тепер вартість становитиме 28 млн. EURO, про що було повідомлено на сайті компанії «КАП».
Крайнім терміном подання заявок визначено 17 лютого 2014 року, пропозиції будуть розглянуті у Комерційному суді, у Підгориці, 20 лютого. Перший захід із продажу було завершено 10 січня, вартість становила 52,469 млн. грн. EURO. У цей період заявки були подані від чотирьох компаній, причому їхні пропозиції щодо придбання активів визначали значно меншу суму.
Після закінчення першого етапу відбулася нарада, на якій були присутні представники кризового правління, представники кредиторів та суддя Комерційного суду, який веде справу про банкрутство. Загальним рішенням ухвалили задовольнити одну із поданих заявок, якою виявилася заявка чорногорської компанії «Politropus Alternative», дітища українського підприємця Р. Денковича. Сума, запропонована компанією за деякі об'єкти нерухомості, а також за ділянку відходів шламу, становила тис. EURO.
Загалом борги комбінату оцінюють у 360 млн. EURO, заборгованість планують частково погасити за рахунок коштів, виручених від продажу майна. Найбільші кредитори «КАП» — міністерство фінансів Чорногорії (заборгованість становить 148,4 млн. EURO)$ «Електропривреда Чорногорії», яка є постачальником електроенергії (44,7 млн. EURO); Центрально-європейська алюмінієва компанія (50 млн. EURO); "En+" (43,3 млн. EURO) та банк "ВТБ" (25,8 млн. EURO).
Компанією «En+» ще у 2005 році на приватизаційних торгах було придбано контрольні пакети акцій «КАП», а також бокситової копальні, яка є джерелом сировини для «Комбінату алюмінію «Підгориця».
У Чорногорії існує думка, що нинішній стан справ «КАП» обумовлений невмілими діями російських керуючих, а «En+» говорить про те, що права інвесторів були порушені, і зрештою до Віденського арбітражного суду в грудні 2013 року уряду Чорногорії було пред'явлено позовну заяву на 10 євро.
А виробництво алюмінію у 2013 році знизилося на 1 відсоток, хоча обсяги виробництва за грудень 2013 року зросли на 0,2% порівняно з листопадом та становили 67,9 тисяч тонн. При цьому китайське виробництво металу не враховується.
Наш консультант заощадить ваш час!

Олександр
відділ продажу
+38 (063) 073-44-92