Новини

26 травня 2014

«Норільський нікель»: скасування мита дасть змогу заощадити...

За словами генерального директора компанії "Норільський нікель" Володимира Потаніна, у зв'язку зі скасуванням експортного мита на мідь і нікель в поточному році компанія отримала унікальну можливість заощадити значну суму в розмірі 11 млрд. рублів. Скасування мит стало кінцевим результатом підписання договору з регіональною та федеральною владою щодо розробленої програми з прискореного закриття застарілого заводу з виробництва нікелю. Кошти, отримані шляхом скасування мит, планується вкласти у програму закриття. Договір розглядає реалізацію інвестиційної програми "Норнікеля", спрямовану на ліквідацію виробничих нікелевих потужностей, які не підлягають подальшій реконструкції. Програму із закриття Нікелевого заводу планується реалізувати одночасно з початком технічної реконструкції Норильського промислового майданчика, обсяг інвестицій в яку, ймовірно, складе 70 млрд. рублів.

Очікується, що уряд Росії, у свою чергу, орієнтуючись на необхідність реалізації інших підходів, спрямованих на стимулювання модернізації вітчизняної металургії, дасть згоду на дострокове обнулення мит на експорт мідних катодів, нелегованого нікелю, секцій катодів до обнулення продукції відповідно до прийнятих зобов'язань при вступі до ВТО. Кошти, отримані компанією шляхом дострокового обнулення, планується повністю вкласти в цільову інвестиційну програму, спрямовану на проведення екологічних та соціальних заходів з бюджетом, розміри якого до 2016 року перевищать 4 млрд. рублів.

Питання, яке передбачає скасування мит на експорт міді та нікелю в поточному році (раніше дата винесення рішення планувалася на 2016 рік), розглядатиме урядова комісія найближчим часом — принаймні саме на це розраховує В. Потанін. За його словами, укладання угоди дасть можливість "Норільському нікелю" в прискореному режимі закрити Нікелевий завод, зберігши при цьому виробничі обсяги. Крім цього, інвестиції, отримані в результаті угоди, допоможуть покращити соціально-економічну та екологічну ситуацію регіону.

Програма консервації Нікелевого заводу, який був побудований ще в 1930 роках, застарілого та втратив ефективність, буде розпочато у 2016 році. Керівництво «Норнікелю» розраховує на те, що дефіциту потужностей спостерігатися не буде, враховуючи покращені показники вмісту в концентраті нікелю на Талнахському збагачувальному комбінаті.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій

Віталій

відділ продажу

+38 (095) 209-60-73