Новини
Вартість цинку та попит на нього продовжують зростати

У Китаї продовжує збільшуватися попит на цинк, а тому аналітики не відкидають можливості утворення найбільшого дефіциту пропозиції металу за останні 8 років. Якщо прогнози підтвердяться, то попит перевищуватиме пропозицію на 117 тисяч тонн цього року. Цей показник практично вдвічі більший за минулорічний, що стосується вартості цинку, то наступний рік також не порадує споживача, оскільки вона незмінно зростатиме. До останніх числа квітня цинк на Лондонській біржі металу з початку поточного року подорожчав на 1,3% до рівня в 2081 USD/тонну. Поки що цей показник нижчий від минулорічних усереднених даних на 1,2%. Проте у зв'язку із зменшенням запасів цинку на складах біржі та поступовим збільшенням попиту виникають умови для зростання вартості металу.
Цей стан справ значною мірою впливає на виробничі компанії. Зокрема, компанія «Yunnan Hualian Zinc and Indium», Китай, на початку березня цього року ввела в дію металургійний проект, в рамках якого буде здійснено будівництво нового підприємства з річною потужністю 60 тонн індію та 100 тисяч тонн цинку. Обсяг вкладених інвестицій за припущеннями аналітиків зрештою перевищить 500 млн доларів. Нове підприємство після виходу на повну потужність, запланованого на 2016-2017 рік, буде в змозі згодом замінити всі виведені з експлуатації малоефективні і недостатньо великі підприємства, розташовані на Південному Заході регіону.
Казахстанська ГМК «Казцинк» також нарощує виробничі потужності — у першому кварталі цього року продукція склала 75,3 тис. тонн, тоді як обсяги за аналогічний період минулого року становили 72,2 тис. тонн. При цьому обсяг цинку, виплавлений компанією з сировини, що належить їй, у першому кварталі 2014 року склав 49,2 тисячі тонн, що вказує на 6-відсоткове зниження. Виробництво свинцю за звітний період було збільшено на 48%, що становило 32,2 тисячі тонн, виплавка міді зросла на 2% — до 15,4 тисячі тонн.
Горевський Гірничо-збагачувальний комбінат минулого року зміг збільшити видобуток свинцево-цинкової сировини в 5 разів у порівнянні з показниками попереднього періоду, до позначки 349,6 млн. рублів. Як зазначають представники компанії, збільшення доходів пов'язане зі зростанням видобутку сировини на Горевських покладах на 11,7%, що становить 2,660 тисяч тонн, а також зі збільшенням середньої ринкової вартості руди на 17%, що становить 710 руб./тонну.
Наш консультант заощадить ваш час!

Олексій
відділ продажу
+38 (093) 727-19-11