Новини
Видобуток міді на Удокані переноситься на 2022 рік

Незважаючи на те, що уряд Росії висунув рішення про перенесення дати запуску Удоканського мідного проекту в Забайкальському краї на 4 роки, зсунувши термін до 2022 року, китайські інвестори беруть на себе фінансування проекту в повному обсязі. Вихід підприємства на проектну потужність за попередніми оцінками припаде на 2024 рік і становитиме 36 мільйонів тонн руди. В результаті фінансування китайський інвестиційний фонд отримає у своє розпорядження 10% від загальної частки проекту, 25% дістанеться «Ростеху», 65%, що залишилися, відійдуть «Металоінвесту» А. Усманова. Інвестиції, призначені для розвитку та освоєння Удокана, оцінюються фахівцями у розмірі 5,6 млрд. USD, якщо орієнтуватись на ціни минулого року. Такі вкладення не дивні, оскільки Удокан є найбільшим мідним родовищем у РФ, а серед світових лідерів Удокану належить третє місце. Активи родовища за даними австралійської Joint Ore Reserves Commettee становлять близько 26,7 млн. тонн міді.
Як пояснив Сергій Донський, терміни перенесені з цілком поважних причин, оскільки виникла потреба коректив у технологіях розробки родовища з огляду на результати геологорозвідки. Також на прийняття рішення вплинула синхронізація термінів ліцензійного договору, в якому зазначаються періоди та етапи будівництва транспортної та енергетичної інфраструктур.
Згідно з пунктами раніше отриманої «Металоінвестом» ліцензії, видобуток сировини на Удоканському родовищі мав стартувати цього року з переробки 12 млн. тонн руди річних. Повна проектна потужність складає 36 млн. тонн руди, що припадала на 2016 рік. Проте, спираючись на відомості про нелегкі геологічні особливості родовища, «Металоінвест» не раз переносив періоди освоєння. Попереднє перенесення термінів припало на літо 2017 року, при цьому компанія планувала щорічний випуск в обсязі 200 тисяч тонн міді катодної та 400 тисяч тонн сульфідного концентрату при проектній потужності в 36 млн. тонн на рік.
За підрахунками фахівців окуплятиметься проект протягом 15 років — і це за наявності державної підтримки у будівництві зовнішньої транспортної та енергетичної інфраструктури. У лютому цього року завершилася розробка техніко-економічного обґрунтування для освоєння Удокана, тепер компанії потрібно скоригувати умови для ТЕО з державними органами до закінчення року.
Наш консультант заощадить ваш час!

Олександр
відділ продажу
+38 (063) 073-44-92