Новини
Вартість залізняку може збільшитися

Фахівцями бразильської компанії Vale було висловлено припущення про зростання світового попиту на залізну руду на 34% до 2020 року щодо показників 2012 року. Щодо обсягів світового виробництва стали, то ці показники до 2020 року збільшаться на 23%. Трохи раніше аналітики говорили про те, що вартість залізняку збільшиться після зниження протягом двох кварталів. При цьому відвантаження азіатських виробників скорочуються, а зростання рентабельності місцевих металургійних виробництв дозволяють збільшити обсяги виплавки. У Китаї виробництво руди через низьку вартість продукту призупинилося. Говорячи про середню вартість матеріалу за тонну, у 2014 році аналітики називають позначку в 104 USD за тонну. На їхню думку, у 4-му кварталі цього року вартість сировини зросте до 100 USD за тонну залізорудної продукції.
Тим часом монголо-російський гірничо-збагачувальний комбінат «Ерденет» може не хвилюватися про нестачу матеріалу до 2052 року. За даними, наданими заступником начальника відділу питань розвитку «Ерденет» Б. Нямхайнямбуу, за 35 років свого існування виробництво опрацювало близько 706,2 мільйонів тонн руди, випустивши при цьому 111,6 тисячі тонн концентрату молібдену і 14,4 мільйонів тонн міді. На сьогоднішній день річна виробнича потужність підприємства становить 500 тисяч тонн, проте для її збереження необхідний розвиток виробництва, будівництво 2-х заводів та одночасне введення діяльності, спрямованої на ліквідацію використаних шахт. Акціонерами «Ерденет» було отримано дивіденди у розмірі 1,4 млрд. USD, податкові платежі 2013 року становили 520,4 млрд. тугриків.
А металургами США висунуто звинувачення на адресу Росії щодо наповнення сталевого внутрішнього ринку недорогим плоским прокатом, що, на їхню думку, підриває місцеві ціни та порушує торговельну угоду. Міністерством торгівлі проводиться розгляд ситуації за вимогами компаній «США Steel Corp», «Nucor Corp», «ArcelorMittal США» та «Steel Dynamics», тоді як у судовому порядку прийматиметься рішення щодо антидемпінгових мит на імпорт трубної продукції для нафтогазової галузі. У разі ліквідації угоди російська корпорація «Северсталь» отримає антидемпінгове мито розміром у 73,59%, Магнітогорському та Новолипецькому металургійним комбінатам і мито підніме до 184,59%.
Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій
відділ продажу
+38 (095) 209-60-73