Новини

22 вересня 2015

Латинська Америка звинувачує Китай у демпінгу

Мартін Берарді, президент металургійної асоціації Alacero, звинуватив китайських виробників у нечесній торгівлі. Такий різкий вислів пролунав на форумі, організованому Atlantic Council. Його основною тематикою були відносини між КНР та Латинською Америкою. М. Берарді висловив невдоволення щодо поширення промислового обладнання та сталевої продукції КНР у латиноамериканських країнах. У 2015 році постачання з боку Китаю може становити 9 млн. тонн. Цей показник сягає 13% від загального споживання у регіоні. Загалом вартість китайської продукції, що реалізується за рік, становить близько 80 млрд. доларів. USD. Щодо закупівель, то набуває КНР переважно сільськогосподарської продукції та сировини. Мартін Берарді стурбований можливою деіндустріалізацією Латинської Америки. Саме таких наслідків може призвести широкомасштабне впровадження китайської продукції. Її експорт субсидується - або ж проводиться - за явно заниженою, демпінговою вартістю .

Відповідно до заяви президента асоціації, інвестування в латиноамериканському регіоні проводиться державними корпораціями. Саме вони можуть приймати рішення, ігноруючи можливий прибуток і міркування бізнесу. І тут враховуються певні державні інтереси КНР. Варто зважати на те, що участь КНР у латиноамериканських інфраструктурних проектах періодично включає певні умови. Вони обговорюють використання китайських матеріалів чи обладнання. Такі вимоги порушують правила вільної конкуренції.

При цьому будь-які конкретні пропозиції щодо вирішення проблеми з боку М.М. Берарді не надійшло. Слід вважати, однак, що подібні висловлювання дадуть поштовх до чергових позовів проти КНР. Латинська Америка продовжуватиме застосовувати нові компенсаційні та антидемпінгові заходи. Набирає обертів і пропаганда проти діяльності китайських інвесторів у країнах, що розвиваються. А тим часом асоціація Alacero розглянула статистичні дані за період із січня по липень включно 2015 року. Відповідно до них обсяги китайського експорту в латиноамериканський регіон становлять 4,99 млн. тонн. І цей результат перевищує дані аналогічного торішнього періоду лише на 6%. Щоправда, у 2013 році постачання сталевої китайської продукції досягло 5,3 млн. тонн. Отже зростання за 2014-2015 роки досягло близько 70%.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Олексій

Олексій

відділ продажу

+38 (093) 727-19-11