Новини
Проблеми сировинного ринку негативно впливають на сектор кольорових металів

Сектор кольорових металів відчуває негативний вплив на сировинний ринок. Вітчизняні виробники вживають заходів, намагаючись уникнути проблем. Розвиток галузі стримують чинники, серед яких брак джерел сировини. Сюди ж відноситься вартість вихідних матеріалів, що підвищується. Виходом російські виробники вважають зміну структури постачальників та умов постачання. Сергій Бахтерєв, директор із закупівель КУЗОЦМ, поділився власним баченням ситуації. Існуючі сировинні ринкові проблеми ні для когось із учасників не таємниця. У Європі зазвичай використовувати як сировину відходи переробки. Задіяно сектор спеціалізованого та загального машинобудування. У Росії сировиною є амортизаційний брухт. Така складова як основа веде до дефіциту ринку.
Якщо конкретизувати проблему, то виробників турбує зростання вартості брухту мідної групи. Стрибок цін спровокували нові виробництва мідної катанки, катодів, товарів із кольорових металів та сплавів. Як результат – скорочення розриву між вартістю міді чистої та мідного брухту. Крім того , в 2014 році було скасовано мито на катоди з міді . У результаті провідні виробники вимушено перейшли на 100% передоплату поставок.
КУЗОЦМ має намір запровадити низку заходів для мінімізації впливу проблем сировинного ринку. Вони покликані забезпечити сировиною власне виробництво. Заходи включають диверсифікацію структури постачальників. Тепер постачання виробляють не лише великі, а й інші організації. Зросли закупівельні обсяги металевої кольорової стружки. Завод набуває її у машинобудівних виробництв, що обробляють заготівлі КУЗОЦМ. Також постачання здійснюється за рахунок зустрічних поставок. Зростає частка закупівель із відстроченою оплатою. У цьому частка передоплати знижується. Крім того, підприємство максимально використовує власні відходи у виробництві продукції. Зазначені заходи застосовуються разом із нарощуванням виробничих та експортних обсягів. Також провадиться впровадження нових технологій.
За 9місячний період підприємство спромоглося зберегти обсяги виробництва на рівні 2014 року. Кольорового металопрокату, пудри та порошків було випущено у розмірі 14,2 тисячі тонн. Загалом обсяг продажів мідний прокат займає 24,6%, прокат латунний 50,7%. Пудрам та порошкам належить частка 14,6%. Основним трендом 2015 року є імпортозаміщення.
Наш консультант заощадить ваш час!

Микола
відділ продажу
+38 (097) 369-66-30