Новини

16 листопада 2015

Виробництво сталі в КНР знижується

Китайське Національне бюро статистики оголосило жовтневі дані. За місяць виробництво сталі сягнуло 66,12 млн. тонн. Цей показник порівняно із жовтнем 2014 року нижчий на 3,1%. За 10місний період обсяг виробітку досяг 675,1 млн. тонн. Порівняно з минулорічними результатами зниження становило 2,2%. У жовтні і китайські, і зарубіжні джерела часто вказували на зупинку роботи підприємств. Згадувалося і зниження завантажувального рівня виробничих потужностей. Впливаючими факторами вказувалася низька вартість прокату. Насправді ж результати були настільки вражаючими. У Китаї продовжує спостерігатися високий рівень надвиробництва сталевих товарів. Китайська ж економіка при цьому далека від ознак стабілізації.

Обсяги китайського експорту за жовтень порівняно з аналогічним періодом минулого року знизилися на 6,9%. Негативний результат спостерігається четвертий місяць поспіль. Темпи зростання виробництва у жовтні впали до мінімальної позначки з 2008 року. Чи не найкращий результат показують і інвестиції, досягнувши мінімуму з 2000 року. Ймовірно зниження споживання сталі в КНР на цьому не зупиниться. У вересні експорт стали досягнув чергового рекорду — 11,25 млн. тонн. Порівняно з ним, жовтневі експортні обсяги значно знизилися. За кордон виробники відправили лише 9,02 млн тонн сталевої продукції. З червня 2015 року цей показник є мінімальним. Проте за 10місячний період зовнішні постачання перевищили рівень 92,1 млн. тонн. Цей результат практично відповідає обсягу експорту за весь минулий рік. Залишається чекати чергових обмежень на прокат, що імпортується, в ряді країн. І насамперед подібні заходи будуть спрямовані на китайську продукцію.

Фахівці все частіше говорять про майбутні висновки надлишкових виробничих потужностей. Такі побудови засновані на зростаючих збитках китайських виробників. Ознаки кризового піку, що насувається, є. Одне з підприємств державного трейдера Sinosteel допустило технічний дефолт. Керівник "Baosteel" передбачає зниження вироблення сталі на 20% внаслідок реструктуризації галузі. Вартість китайської продукції падає дедалі нижче. Ціна на гарячекатані рулони впала нижче 270 USD/тонну FOB. Деякі постачальники відвантажують товар за ціну нижче 250 USD/тонну FOB. Щоправда, вартість залізняку теж не варто на місці, продовжуючи знижуватися. Отже, китайські виробники в черговий раз можуть скинути ціни на прокат.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Олександр

Олександр

відділ продажу

+38 (063) 073-44-92