Новини

25 січня 2016

Чи присвоєний Китаю статус країни з ринковою економікою

Індійська група Tata Steel вимушено скоротила ще 1050 працівників. Звільнення відбулися на британських підприємствах. Після цієї події представники європейської асоціації Eurofer дуже імпульсивно висловлювалися щодо ситуації. У їхній заяві європейським країнам пропонується не визнавати КНР країною з ринковою економікою. При цьому є певний пункт угоди, підписаної під час вступу Китаю до СОТ. Відповідно до документів від 2001 року з 01.12.2016 р. КНР отримає цей статус.

Аксель Еггерт, гендиректор Eurofer, заявляє про неприпустимість надання КНР ринкового статусу. Інакше європейська металургійна промисловість може втратити близько 330 000 робочих місць. Після грудня 2016 року ситуація значно погіршиться. Європа не зможе належним чином забезпечувати захист ринку від товарів КНР. У разі набуття Китаєм статусу країни з ринковою економікою розпочнуться ускладнення з митами. Проти китайських виробників встановлювати їх стане набагато складніше.

З 2008 року в європейському металургійному секторі налічується близько 85 000 втрачених робочих місць. Від початкової чисельності це більше, ніж 20%. За наданими Eurofer даними КНР за півтора останні роки ще більше наростив постачання. У ЄС їх обсяг збільшився вдвічі. У разі продовження тенденції галузь може повністю втратити конкурентоспроможність. Європейські виробники не зможуть утриматись на плаву навіть з урахуванням преміальних ніш. Адже там конкуренція китайських товарів мінімальна. Ці ніші не можуть підтримувати металургійне широкомасштабне виробництво.

Проте позиції Eurofer дотримуються далеко не всі експерти. Інша позиція полягає у тому, що не один китайський імпорт створив проблеми. Переважно складності у сталеливарному секторі обумовлені високими витратами компаній. Зокрема йдеться про електроенергію. Її вартість у ЄС перевищує ціни у КНР, США чи СНД. Також варто зважати на витрати на викиди газу. Та й споживачів багато в чому влаштовують закордонні постачання. З-за кордону зараз надходить досить недорогий прокат. До речі, частка продукції КНР на ринку Європи зараз трохи більше 5-6%. На думку Міністерства торгівлі КНР не їхня вина у проблемах металургійного сектора. В усьому винен спад у світовій економіці.

Eurofer, бажаючи отримати повсюдну підтримку, говорить про небезпеку китайського імпорту не для одних металургів. Представники асоціації говорять про втрату робочих місць у 25 промислових галузях. Після 01.12.2016 їх кількість становитиме близько 3,5 млн. місць.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій

Віталій

відділ продажу

+38 (095) 209-60-73