Новини
Мідні дроти

Близько 50% всієї міді, що видобувається, спрямовується на виробництво електропроводів і кабелів. Мідні дроти досить широко використовуються для виробництва електроенергії. Також з їхньою допомогою проводиться її передача, розподіляються потужності. Продукція знаходить застосування у телекомунікаційних системах, в електрообладнанні. У мідному секторі електропроводка є найважливішим елементом. Найбільш затребуваний кабель ВВГ Ekomplex, він широко використовується як для приміщень, так і для вуличних умов. Особливість кабелю - ізоляція кожної окремої жили з міді усередині загальної оболонки. Вона у свою чергу виготовлена із ПВХ-пластикату. Якщо розглядати кабель ВВГНГ, відзначається наявність галогенових компонентів. Вони включені в ізолююче покриття та перешкоджають можливому горінню. У випадку, коли відбувається спалах ізолюючого шару кабелю ВВГнг-ls, практично повністю відсутнє утворення диму та газу.
Провідність міді є досить високою, що робить її міжнародним стандартом. Саме щодо цього металу оцінюються всі інші провідники. Розглянемо дроти, що виготовляються з міді та застосовуються в будівельному секторі. Рейтинг провідності складає 100% IACS. При їх виготовленні ізоляція не така важлива. Провід може встановлюватися в менших каналах, ніж коли йдеться про провідники з низькою провідністю. Як приклад можна розглядати алюмінієвий провід. Електропровідність таких виробів нижче. Звідси й велика площа поперечного перерізу. У порівнянні з мідним проводом вона вища в 1,6 раза.
Враховуючи різницю у вартості , проводилися неодноразові спроби заміни мідного матеріалу на алюміній. При цьому будівельний сектор більшості країн швидко відмовився від такої практики. Причина полягала у швидкому ослабленні алюмінієвих з'єднань. Відбувалося це через повільну повзучість, властиву легкому металу. Плюс, приєднувався високий питомий опір та теплова енергія окислення металу на стиках. Що ж до мідних проводів, то сполуки, ними утворені, не викликають корозію чи повзучість. Проблема також полягає у неможливості об'єднання алюмінієвих та мідних кабелів. При такій комбінації високий ризик виникнення гальванічної реакції.
Враховуючи все перераховане вище, мідь продовжить утримуватися на позиції переважаючого матеріалу. Втім, деякі виробники віддають перевагу мідним сплавам. На сьогоднішній день вони досить широко застосовуються в оборонному, аерокосмічному та автомобільному секторі.
Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій
відділ продажу
+38 (095) 209-60-73