Новини
Мідь можна прирівнювати до дорогоцінних металів

Сучасний ринок кольорових металів сміливо може прирівнювати мідь до дорогоцінних металів. Лідери металургійного сектора ні на хвилину не сумніваються у цьому твердженні. Ось і компанії Glencore та Anglo American цілком здатні продати вугільні чи залізорудні активи. Проте продавати активи міді вони не планують, хоч би як склалася ситуація. Що й не дивно, з огляду на прогнози аналітиків. Передбачається, що до кінця поточного десятиліття світовий ринок спостерігатиме дефіцит міді . Прийдешня нестача червоного металу пов'язана зі зниженням інвестицій у мідні проекти. Rio Tinto Group є одним із лідерів гірничо-металургійної галузі. Представники компанії повідомили, хто стане наступним виконавчим директором. Місце «головного» займе глава підрозділу, який курирує мідь , що вказує на значущість металу.
У компанії BHP Billiton червоний метал також цінується, про що говорить додатковий обсяг інвестицій. Вкладення у мідний сектор склали 10 млрд. USD. При цьому було знижено обсяги капітальних витрат та скорочено дивіденди. Компанія Anglo American категорично проти продажу мідних копалень. Свою відмову вона мотивує тим, що такі родовища є активами світового рівня. Саме на них будується мідна стратегія. У тому, що кредитні рейтинги впали, винне надмірне боргове навантаження.
Вартість угод щодо поглинань та злиття у мідному секторі склала 3,1 млрд. USDторік. За останні п'ять років цей показник є мінімальним. Такі дані надав Bloomberg. Свої дані опублікував і Ernst & Young. Відповідно до них у 2015 році було укладено лише 27 угод. При цьому у вугільному секторі уклали 38 угод. 117 угод було зроблено золотодобувними компаніями. Такий низький рівень, ймовірно, ґрунтується на нестачі ринкових засобів. Як заявляють учасники ринку, у переговорах не бракує. У цьому реальних угод практично немає. Справа в тому, що у покупців і продавців цінові очікування не знаходять спільного знаменника.
Виробники міді очікують стрибка вартості металу цього року. Його ціна піднялася на 19% щодо січневих мінімумів. Квартальне зростання спостерігається вперше практично за два останні роки. Металурги розраховують на мідь. Вона дасть змогу компаніям покращити економічне становище, враховуючи зниження споживання металів.
Наш консультант заощадить ваш час!

Олександр
відділ продажу
+38 (063) 073-44-92