Новини
Реалізацію Томторського проекту призупинено

Про зупинення освоєння Томторського родовища РЗМ повідомив Микола Похиленко. Він є директором Інституту геології та мінералогії СО РАН. Саме родовище рідкісноземельних металів розташоване в Якутії, Республіці Саха. Причина зупинки криється в нестачі необхідних на реалізацію проекту коштів. Розробка родовища вимагатиме в середньому близько 70 млрд. RUB ціна на даний момент. Ця сума необхідна для реалізації проекту переробки 100 000 тонн руд. Інвестицій у цьому обсязі буде достатньо повного забезпечення потреб
Раніше передбачалося, що потрібні інвестиції для здійснення проекту поставить Зовнішекономбанк. Проте на сьогоднішній день банк має ряд труднощів через накладення певних санкцій. У результаті технологія родовища змушена призупинена. Втім, Микола Похиленко впевнений, що незабаром реалізацію проекту буде відновлено.
Дещо раніше СП «Ростех» та ІСТ Тріарк Майнмнг вдалося виграти тендер, що дозволяє розробку ділянки Буранного. На сьогоднішній день проводяться дослідження ділянок Південної та Північної. Виконуються розвідувальні роботи, уточнюються активи. Також вивчається мінеральний склад сировини. Виробляються розробки технологічних регламентів обробки складних руд. Розглядається вилучення з них корисних складових. За виконання цього етапу відповідає Інститут хімії та хімічної технології СО РАН. У регіоні планується створення центру збагачення рідкісноземельних металів . Обсяг виробництва чистих металів становитиме близько 2-10 тисяч тонн.
Сьогодні Томторське родовище вважається одним із найбільших за покладами рідкісноземельних металів у світі. Його площа складає 250 квадратних кілометрів. Прогнозні ресурси вказують зміст 154 млн. тонн руди. Оксиди ніобію у ньому становлять 6,71%, скандія 0,048%, ітрію 0,6%, тербію 9,53%. Площа ділянки Буранного складає 12,4 квадратних кілометрів. Ліцензію на його розвідку, видобуток було отримано Тріарк Майнінг влітку 2014 року. Термін дії ліцензії триває до 2034 року. Переробка сировини Томторського родовища проводитиметься на запланованому до будівництва гідрометалургійному заводі. Запуск підприємства у Краснокаменську відбудеться 2021 року, його потужність досягне 150000 тонн.
Наш консультант заощадить ваш час!

Олексій
відділ продажу
+38 (093) 727-19-11