Новини

20 квітня 2016

Японія та Південна Корея знижують ціни на продукцію за кордоном

США та Європа продовжують активно звинувачувати КНР у постачанні дешевої сталі. На їхню думку, Китай наповнює ринки товарами із зайво низькою вартістю . При цьому з поля зору критиків випадає геть японська і південнокорейська продукція. Адже і Південна Корея, і Японія не менш активно знижують вартість сталі, бажаючи зберегти ринкові позиції. Така недооцінка діяльності експортерів лише підкреслює тиск, який зачіпає сталеливарний сектор.

Свою оцінку ситуації дали аналітики, опитані Reuters. Вартість японської та південнокорейської продукції за кордоном сильно відрізняється від вартості на внутрішньому ринку. Різниця у цінах становить мінімум третину. При цьому представники компаній-виробників не бажають коментувати ціноутворення. Втім, свою позицію щодо зниження вартості вони пояснюють досить зрозуміло. Такий крок є необхідним для забезпечення конкурентоспроможності щодо китайських постачальників.

Для наочного прикладу Reuters розглянув двотаврову балку. У Японії така продукція реалізується за ціною приблизно 630 USD/тонну. Експортні поставки йдуть за ціною 470 USD/тонну. Тепер про гарячекатаний сталевий лист. Його вартість у Південній Кореї становить від 581 USD/тонну. Ціна експортних поставок становить приблизно 522 USD/тонну. Південнокорейські та японські виробники вивозять за кордон понад 40% виробленої сталі. Більшість товару поставляється країни Азії. 2015 року країни в сукупності експортували 75 млн. тонн сталі. При цьому китайські постачання склали 112 млн. тонн.

Втім, КНР не соромиться завдавати ударів у відповідь. На початку квітня було введено чергові антидемпінгові мита. Вони торкнулися електротехнічної сталі, що постачається Японією, Південною Кореєю та Є.І. З. Ввізне мито становитиме близько 46,3% для зазначених країн. Серед компаній, які потрапили під санкції КНР, JFE Steel Corp, POSCO, Sumitomo Metal Corp. Європейських виробників санкції не торкнулися. Незважаючи на економічний спад, КНР продовжує залишатися провідним виробником сталі. При цьому обсяги експорту до Китаю з інших країн є порівняно невеликими. Це правило стосується і електротехнічної сталі. Її застосовують для генераторів, силових трансформаторів.

Призначення нових мит можна розцінювати як відповідь. Китайська асоціація CISA озвучила інформацію щодо ситуації з антидемпінговими митами. У 2015 році проти виробників КНР було ініційовано 36 розслідувань.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Олексій

Олексій

відділ продажу

+38 (093) 727-19-11