Новини

3 травня 2016

У проблемах глобального сталевого ринку винен Китай

Принаймні така думка прозвучала на брюссельській зустрічі 18 квітня 2016 року. Основною її метою було обговорення способів боротьби з кризою надвиробництва. При цьому представники американської та європейської сторони активно звинувачували представників Китаю. Комітет із сталі ОЕРС надав власні дані. Обсяг глобальних виробничих потужностей у 2015 році становив 2,37 млрд. тонн/рік. Рівень завантаження у середньому знизився до 67,5%. Порівняння проводилося з 2014 року. Завантаження потужностей у період становило 70,9%.

Падіння вартості прокату у 2015 році негативно позначилося на металургійних компаніях. У деяких постачальників виникають складнощі щодо обслуговування заборгованості. У результаті вони просять акціонерів про додаткові інвестиції. Щодо Китаю, то загалом у країні виробляється 1,2 млрд. тонн сталевої продукції щорічно. Такі обсяги відверто перевищують внутрішні потреби. За словами торгових представників, необхідно зупинити підтримку збиткових підприємств. Те саме стосується і субсидування експортних постачань. Державним же компаніям необхідно дотримуватись правил, яким дотримуються приватні корпорації.

Західні держави вимагають скорочення як виробництва, так і експорту сталі в КНР. При цьому згадуються санкції, які наслідуватимуть за невиконання поставлених умов. Свій ультиматум західні країни доводять збереженням структурних проблем. Встановлення торгових обмежень стає необхідним заходом захисту національної промисловості США. Те саме стосується і робочих місць. Європейські представники говорять про запровадження антидемпінгових мит. Зачіпатимуть вони дуже широкий сортамент сталевої продукції КНР. При цьому тариф перевищить 200%.

Китайська сторона говорить про те, що скорочення потужностей йде досить бадьоро. Останнім часом було виведено з експлуатації близько 90 млн. дол. тонн/рік зайвих потужностей. Протягом наступних п'яти років має закритися 100-150 млн. тонн. Велика частка виробленої сталі використовують на внутрішньому ринку. Від усього обсягу виплавки на експорт вирушило лише 14%. Китайська сторона вважає, що основною причиною кризи є падіння світового попиту. Щодо зайвих потужностей, питання актуальне не лише для КНР. Проте, саме Китай інші країни використовують для виправдання своїх помилок.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Микола

Микола

відділ продажу

+38 (097) 369-66-30