Новини

13 грудня 2016

Метали – лідери серед біржових товарів

Напередодні виборів у Сполучених Штатах усі очікували стрибка вартості золота. Фахівці стверджували, що перемога Трампа викличе ціновий підйом на метал як мінімум до 1500 за унцію. Реальність виявилася менш радісною. Так, суттєвий стрибок ціни на золото стався лише у ніч виборів. Тоді вона становила майже 1400 доларів за унцію. Проте вже наступного дня намітилася негативна динаміка цін. З моменту виборів вартість унції дорогоцінного металу знизилася на 180 доларів. Однак, за словами аналітиків, це не борошно, вартість продовжуватиме падати. Metals Expert прогнозує найгірший результат з 2014 року.

Така нестабільність викликає невпевненість у всіх учасників ринку. Включно з тими, хто ще до виборів відмовився від цього металу.

Весь рік благородний метал тримається у двозначній прибутковості. Однак показник досить хисткий. Після перемоги Дональда Трампа ефективність інвестицій у золото знизилася, потягнувши за собою інші дорогоцінні метали. Мабуть, зараз лише паладію вдається утримувати стабільні позиції. Це його репутацією промислового металу. В основному паладій використовується в автомобілебудуванні. Срібло також показує досить незначне падіння цін після американських виборів. Оскільки приблизно половина металу використовується в промислових цілях.

Того ж не можна сказати про цинку. Він зріс у ціні з початку року більш ніж на сімдесят відсотків. У листопаді відбувся ще один стрибок на дванадцять відсотків. Він обумовлений обіцянками нового президента США. Трамп пообіцяв, що наступного року уряд інвестує значну суму у розвиток інфраструктури.

Але не зовсім зрозумілі коливання ціни на мідь. Так, метал залишався лідером цінового зростання минулого року. Однак останнім часом його ціна трохи «зблікла». З початку року олово зросло у ціні на сорок шість відсотків. Нікель виріс на тридцять чотири відсотки. Свинець показав на біржах зростання у двадцять вісім відсотків. Мідь менше, ніж за останній місяць приріст зріс на двадцять п'ять відсотків.

Залізна руда стала другою після нафти за рівнем продажів. З січня її ціна зросла на вісімдесят три відсотки. А після виборів на шістнадцять відсотків. Вартість сталеплавильного сировини формується під впливом китайського споживання. Але обіцянка Трампа, можливо, матиме ефект для сировини.

Вугілля трохи зросло в ціні, подолавши цінову кризу початку осені.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Олексій

Олексій

відділ продажу

+38 (093) 727-19-11