Новини

12 грудня 2016

Вперше за сім років Китай знижує експорт

Показники за період із січня по листопад цього року показали спад експортних поставок сталі. Згідно з митними даними, які опублікували в четвер, скорочення становило один відсоток. У цифровому еквіваленті той самий показник становив сто мільйонів сімсот тисяч тонн сталі.

Ці дані позбавляють піднебесну можливості поставити новий рекорд з постачання за кордон. До цього, з 2009 року, Китай щорічно збільшував експорт металопрокату.

У 2015 році цифра з постачання сталі становила майже сто тринадцять мільйонів тонн.

Як не дивно, падіння продажів за кордон відбулося не через численні антидемпінгові розслідування. Основним приводом зменшення експорту металопрокату стало зростання внутрішнього попиту.

За минулий місяць порівняно з аналогічним періодом минулого року спад склав п'ятнадцять відсотків. Цифра постачання стали за межі КНДР — 8,1 мільйона тонн сталі. Хоча щодо жовтня минулого місяця спостерігався приріст експорту на 5,5 відсотка.

Попередні чотири місяці цього року постійно спостерігалося зниження експорту. Показник за жовтень був найнижчим із весни 2015 року.

За минулий рік, експортні продажі стали з Китаю склали рекордні сто тринадцять мільйонів тонн. Досягти такого показника цього року практично неможливо. Оскільки для досягнення такого результату китайським виробникам потрібно експортувати понад дванадцять мільйонів тонн.

Крім вищезгаданих факторів, на експорт вплинув і зростання цін на внутрішньому ринку. За цей рік сталь зросла у ціні на вісімдесят сім відсотків. Щодо арматури — ціна на неї зросла на п'ятнадцять відсотків. До того ж цей рік характеризувався рекордним зростанням споживання залізняку всередині регіону.

Вибори США значно вплинули на цінову політику на світовому ринку стали. Китай не став винятком. Так, за «післявиборчий» період у Піднебесній ціни на сталь зросли на сорок відсотків. Тому сьогодні існує загроза спекуляції на ринку металів у Китаї. У зв'язку з цим найбільші торгові біржі обмежили торгівлю рудою і металами.

Розширення кредитування та зростання державних витрат на інфраструктуру передбачається подальше зростання внутрішнього попиту.

Навіть таке незначне скорочення китайського експорту допоможе відновити світовий ринок. Оскільки дешевий китайський експорт став однією з причин блакитної кризи на ринку сталі.

Дивитись усі новини

Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій

Віталій

відділ продажу

+38 (095) 209-60-73