Марки стали розшифровкою

Постачальник КМЗ пропонує в асортименті ГОСТ різні сплави вітчизняного та зарубіжного виробництва. Постачальником забезпечується гарантована доставка продукції будь-яку точку, вказану споживачем.

Вуглецеві сталі

Такі сталі сплави поділяються на дві групи - конструкційні та інструментальні. До конструкційних сталей відносять такі, у яких відсотковий вміст вуглецю не перевищує 0,7...0,8%, а до інструментальних - сплави з вмістом понад 0,8%C.

Розшифровка марок легованих сталей

Відповідно до ГОСТ для сталей вітчизняного виробництва прийнята числово-літерна система умовних позначень, згідно з якою спочатку в позначенні марки стали стоїть число, що показує десяті частки відсотка вуглецю (для сталей, що містять приблизно 0,1%, цифра не ставиться), а потім літери, що вказують на наявність певного (як правило, найчастіше зустрічає - Кобальту, Х - хрому, Ф - ванадію, Г - марганцю, М - молібдену, Т - титану, Р - бору, С - кремнію, Ю-алюмінію, Н -нікелю, Д - міді. Останньою літерою маркування може бути А, що вказує на підвищений рівень якості або Ш, що вказує на метод виплавки (шлаковий переплав) або ВД (вакуумно-дугова плавка). Після літерного позначення слід числове вказівку відсоток даного легуючого елемента.

Розшифровка марок звичайних сталей

В позначеннях нелегованих сталей ДЕРЖСТАНДАРТ вказує лише відсотковий вміст вуглецю (тільки для якісних сталей). Сталі звичайної якості маркуються умовною цифрою: 0 - якщо відсоток вуглецю - менше 0,23, а марганець та кремній не нормуються. Маркуються 1, якщо вуглецю до 0,12%. Маркуються 2, якщо вуглецю до 0,15%. Маркуються 3, якщо вуглецю до 0,27%. Маркуються 4, якщо вуглецю до 0,37%. Маркуються 5, якщо вуглецю до 0,49%. Крім того, у марках таких сталей вказується також спосіб їх виплавки: пс - напівспокійна, кп - кипляча, сп - спокійна.

Придбати

Купити за економічно вигідними цінами від виробників сталі та сплави вітчизняного виробництва у великій номенклатурі марок пропонує Постачальник КМЗ. Постачальником гарантується своєчасна доставка продукції до будь-якого пункту, обумовленого клієнтом.

Особливі види маркування

Вони застосовуються у таких випадках:

  • Для нелегованих інструментальних сталей: літера У перед позначенням (вуглець), після чого слідує відсоток вуглецю в сталі, помножений на 10;
  • Для швидкорізальних інструментальних сталей: літера Р (рапід-сталі), а далі - описана вище послідовність літер та цифр;
  • Шарикопідшипникові сталі: літера Ш на початку маркування;
  • Експериментальні сталі, на початку маркування якої вказується буква Е, або Д (коли сталь вперше було отримано в Україні, а українською мовою слово «експериментальна» перекладається як «дослідна»). Після цього слід умовне числове позначення номера плавки. Зазвичай застосовується поєднання букв. ЕІ, ЕП, або ЕК присвоюють сталям, вперше виплавленим заводом «Електросталь», НС – сталям виплавки Челябінського металургійного заводу, ДІ – сталям виплавки заводу «Дніпроспецсталь та ін. Котельні сталі: після числового позначення відсотка вуглецю слід літера К - котельна сталь;
  • Будівельні сталі - після числового позначення слідує буква С - будівельна сталь.

Ціна

Постачальник КМЗ реалізує за доступною ціною різні марки сплави вітчизняного та зарубіжного виробництва. Постачальник здійснює оперативну доставку продукції в будь-яку точку, встановлену замовником.

Наш консультант заощадить ваш час!

Микола

Микола

відділ продажу

+38 (097) 369-66-30