Загальні відомості про бронзу

Загальна класифікація

Бронзами називаються мідні подвійні, а також багатокомпонентні мідні сплави, де як легуючі елементи крім цинку виступають і інші метали. Бронзи діляться на дві групи: олов'яні, де переважаючим легуючим елементом є олово, та спеціальні бронзи (безолов'яні). Бронзи за технологічною ознакою поділяються на ливарні та деформовані. Бронзи ливарні призначаються для фасонних виливків. Деформовані – легко піддаються прокатці, штампуванню, рифленню, ковці та іншим способам обробки під тиском, які використовуються у виробництві. У порівнянні з латунню бронзи мають більш високу міцність, корозійну стійкість та антифрикційні властивості. Бронзи, що деформуються, дуже стійкі до атмосферної вологи, у морській воді, у вуглекислих розчинах, у розчинах органічних кислот.

Легування бронз

Як легуючі елементи застосовуються алюміній, олово, нікель, залізо, марганець, кремній, фосфор, свинець, берилій, цирконій, хром та ін. У тих бронзах, де легуючі елементи полягають у твердому розчині, їх зміцнюють деформаційною наклепом. Пружні властивості бронзи підвищуються подальшим низькотемпературним відпалом при t від 250 до 300 °C. Бронзи, в яких міститься хром, берилій, цирконій та ін. п. елементи, що зміцнюються дисперсійним твердінням, зі змінною розчинністю в α-твердому розчині. До такого класу відносяться бронзи марки БРАЖН10-4-4.

Основні якості

Такі елементи як алюміній, олово, кремній та нікель, підвищують міцність бронзи, її пружність та корозійну стійкість, а у поєднанні з фосфором, свинцем та цинком – антифрикційні властивості. Нікель та залізо забезпечують подрібнення зерна та підвищують температуру рекристалізації. Кремній та марганець збільшують жаростійкість бронз. Хром, цирконій та берилій, особливо після процесу загартування та старіння, значно підвищують міцність, одночасно незначно знижуючи електропровідність сплаву. Ці ж елементи суттєво збільшують жароміцність. Бронзи (за винятком алюмінієвих та берилієвих) здебільшого легко піддаються зварюванню та паянню м'якими та твердими припоями.

Бронзи безолов'яні

Вони не поступаються своїми властивостями, а іноді і перевершують бронзи олов'яні. Такі бронзи знаходять широке застосування у машинобудуванні та інших галузях промисловості. Їх застосовують у виробництві відповідальних деталей: шестерень, арматури, втулок, підшипників, резервуарів, баків тощо. п.

Купити, ціна

На складі ТОВ «Електровек-сталь» є широкий асортимент виробів з бронзи різних марок, як ливарних, так і деформованих сплавів. Ми цінуємо час своїх клієнтів, тож завжди готові допомогти з оптимальним вибором. До ваших послуг досвідчені менеджери-консультанти. Якість продукції гарантується суворим дотриманням норм виробництва. Терміни виконання замовлень мінімальні. Оптові покупці одержують пільгові знижки.

Наш консультант заощадить ваш час!

Микола

Микола

відділ продажу

+38 (097) 369-66-30