Основні види корозії
Хімічна корозія
Корозія — це руйнація металу внаслідок хімічних чи електрохімічних взаємодій із довкіллям. Хімічною називається корозія, яка протікає в середовищі, яке не проводить електричний струм. Така корозія виникає при високотемпературній обробці сталі гарячим тиском або в процесі експлуатації в агресивному середовищі. На поверхні металу з'являється плівка з оксидних, сульфідних та ін. хімічних сполук. У деяких випадках утворення щільної поверхневої плівки може запобігти розвитку подальшої корозії. Наприклад, олово, свинець, алюміній, хром та нікель утворюють на своїй поверхні суцільну захисну плівку. А плівка на поверхні сталі та чавуну має нещільну структуру, розтріскується та корозія проникає вглиб металу.
Електрохімічна корозія
Вона пов'язана з перебігом електричного струму. Іржаві металеві конструкції під дією атмосферної вологи, корпусу суден, сталева арматура гідротехнічних споруд у солоній та прісній воді можуть бути прикладами такої корозії. При детальному розгляді механізмів хімічної та електрохімічної корозії не можна побачити між ними чітких відмінностей. Трапляється, що хімічна корозія плавно перетікає в корозію електрохімічну або, навпаки. А корозія металів в електролітах взагалі має подвійний характер.
Інші види корозії
Залежно та умовами протікання корозії розрізняють газову корозію — якщо метал перебуває у газовому середовищі за високої температури, корозію в неэлектролитах — якщо метал перебуває, наприклад, у бензині. Атмосферної корозії піддаються металеві конструкції повітря. У рідких середовищах, які проводять електричний струм, виникає корозія в електролітах. Ґрунтовій корозії піддаються підземні трубопроводи та підземні металеві конструкції. Блукаючі струми можуть призвести до електрокорозії. Внаслідок контактів різних металів в електроліті (наприклад, якщо деталі з міді стикаються з алюмінієм) можлива контактна корозія. Структурна корозія пов'язана з неоднорідністю металу структурою. Наприклад, руйнування чавуну, що у розчині сірчаної кислоти, прискорюється через вкраплень графіту в металі. Корозія під напругою може змінювати своє значення та спрямованість, що часто призводить до корозійної втоми - зниження межі витривалості металу. Корозія, що виникає при терті, може, наприклад, зруйнувати шийку валу при обертанні у воді. Щілинна корозія можлива у зазорах між деталями. Біокорозію викликають продукти, що виділяються мікроорганізмами та потовими залозами людини.
По локалізації
Розрізняють корозію місцеву, суцільну та міжкристалітну. Місцева корозія зосереджується окремими ділянками лежить на поверхні металів. Це найнебезпечніший вид руйнування. Його поширення спрямоване вглиб, що призводить до втрати працездатності конструкції. Місцева корозія найчастіше виникає у тих місцях, де є механічні пошкодження поверхні. Суцільна корозія характерна тим, що вся поверхня металу покривається іржею, що поступово роз'їдає виріб. Цей вид корозії відносно легко контролюється і оцінюється. Якщо процес руйнування, розпочавшись на поверхні, поширюється вглиб по межах зерен, ми маємо справу з межкристалитной ерозією. Вона страшна тим, що призводить до крихкості та металу та зниження його несучої здатності. Цей вид руйнування, що є небезпечним, часто зустрічається при зварюванні або термічній обробці металів. Ступінь стійкості металів до міжкристалітної корозії залежить від відсоткового вмісту вуглецю. Наприклад, у легованій хромонікелевій сталі марки Х18Н9 зменшення вмісту вуглецю до 0.015% призводить до повного усунення цього виду корозії.
Купити, ціна
На складі ТОВ «" завжди є високоякісний металопрокат з легованих марок сталі, а також з вуглецевої сталі з антикорозійним покриттям за оптимальними цінами. Вона формується з урахуванням технологічних особливостей виробництва і не включає додаткових витрат. Вся продукція сертифікована. Терміни виконання замовлень мінімальні. Оптові покупці отримують пільгові.
Наш консультант заощадить ваш час!

Віталій
відділ продажу
+38 (095) 209-60-73