Метал-титан

Загальна характеристика

Титан – легкий сріблястий метал. Відкритий наприкінці XVIII століття незалежно один від одного Грегором та Клапротом. За його неординарні якості його назвали «металом майбутнього». Його стійкість до дії агресивних середовищ така ж, як у сплавів благородних металів, а мала питома вага порівняна з алюмінієм. Низька повзучість титану аналогічна нержавіючій сталі, а розтяжність і пластичність - як у міді.

Маркування титанових сплавів

За першими буквами вітчизняних сплавів можна дізнатися про фірму-розробника. Марка В. Т. означає «ВІАМ»-Титан, ВІД — Досвідчений Титан, розроблений спільно ВІАМом та Верхньосалдинським металургійним виробничим об'єднанням — ВСМПО. У Китаї технічний титан і α-сплави маркують літерами ТА.

Титанові сплави з алюмінієм

Al грає таку роль у титанових сплавах, як вуглець у сталях. Алюміній легший за титан, тому в сплаві він підвищує питому міцність і модуль пружності при незначній втраті пластичності. Він підвищує жароміцність титану та знижує схильність до водневої крихкості з одночасним зниженням термостабільності та стійкості до сольової корозії. Тому для роботи в парах кухонної солі при t° 250-550°C вибирають титановий сплав з найменшою часткою алюмінію. Для підвищення корозійної стійкості до металу додають паладій, платину і рутеній.

Grade-5 (6% Al, 4% V) - один із найжорсткіших титанових сплавів, особливо складний в обробці. Щільність 4,5 г/см3, міцність на розрив 920 МПа. Служить для виробництва велосипедних рам Вартість такої рами — кілька тисяч доларів. Grade-9 (3% Al, 2,5% V) - він дешевше, обробляється легше, але міцність його на розрив у півтора рази нижча, ніж попереднього сплаву. Також використовується для виготовлення велорів.

Вітчизняні метали марки ВІД теж містять алюміній. ВІД-4 (3,5-5% Al, 0,8-2% Mn) - міцність на розрив до 900 МПа. Служить зокрема для рам Рапід. Висока конструкційна ефективність, корозійна стійкість, балістичний опір і ряд інших переваг сплавів ОТ-4, ОТ4-0 і ОТ4-1 визначають їх застосування в корабельних атомних котлах, для теплообмінників, систем корабельних трубопроводів і вихлопних димоходів, водних гальм катапульти, відбитків. Ці сплави використовуються й у промисловій хімії. Вітчизняні метали марки ПТ. ПТ-7М (1.8-2,5% Al, 2-3% Zr) - відноситься до не дуже міцних, але високопластичним сплавів. Міцність розриву близько 600 МПа. Легко обробляється, служить для малонавантажених деталей.

Сплави марки ВТ

Жароміцність, корозійна та кріогенна стійкість, легкість і висока пластичність, мала чутливість до надрізів, гарна зварюваність робить їх ідеальним матеріалом для виробництва труб, штампованих та литих деталей у транспортному машинобудуванні . год. у ракетобудуванні, у промисловій хімії та енергетиці.

ВТ3-1

Дріт, пруток і коло з цього сплаву використовуються для відповідальних деталей, розрахованих на крайні режими експлуатації в суднобудуванні, авіа-і ракетобудуванні. У хімічній, нафтохімічній та нафтогазовій промисловості вирішальне значення мають корозійна стійкість і кислотостійкість сплаву, а в харчовій галузі, сільському господарстві та медицині — біологічна інертність.

ВТ-5

Сплав розроблений ВІАМ на початку 1950-х років. Ливарний варіант ВТ5Л. ВТ5-1 (1958 р. розробки) це аналог зарубіжного титанового сплаву Ti-5Al-22,5Sn. Це однофазні сплави з α-структурою. Термічною обробкою не зміцнюються.

ВТ-6

Сплав застосовують у відпаленому та термічно зміцненому стані. У відпаленому стані він містить близько 10% -фази. Загартування і старіння підвищують рівень міцності приблизно на 15-20% при збереженні досить високої пластичності і хорошої оброблюваності тиском. ВТ-6 служить для великих зварних фрагментів літаків та гелікоптерів, широко використовується в ортопедії, травматології, стоматології. Така широка сфера застосування – результат вдалого легування алюмінієм та ванадієм.

ВТ-9

Труби з цього сплаву широко використовуються в машинобудуванні, в нафтохімічній та газодобувній галузі для трубопроводів, компресорів, насосів і т.д. п.

ВТ-14, ВТ-16

Штампо-зварювані конструкції, що тривало працюють до 350 - 400 ° C, конструкції з труб, деталі кріплення.

ВТ-20

Сплав служить для виготовлення деталей і зварних фрагментів, що тривало працюють при t° до 450 °C для обшивки крила, деталей фюзеляжу і ВМД. Труба з такого сплаву знайшла широке застосування в ракето-, суднобудуванні та нафтохімії для буріння свердловин при видобутку нафти і газу. Завдяки надійності та довговічності, стійкості до корозії, відсутності відкладень солей та органіки на стінках протягом усього терміну експлуатації, ці труби зберігають всі свої якості, заявлені на початок експлуатаційного періоду.

ВТ-22

Сплав служить для силових великогабаритних деталей фюзеляжу, крила, шасі, деталі системи управління, кріпильні деталі типу силових болтів (Іл-76, Іл-86, «Руслан», «Мрія»), деталі ВМД

Купити, ціна

Компанія ТОВ «" реалізує металопрокат за оптимальною ціною. Вона формується з урахуванням ставок на LME (London metal exchange) і залежить від технологічних особливостей виробництва без включення додаткових витрат. Поставляємо напівфабрикати з титану та його сплавів у широкому асортименті. Широкий вибір, вичерпні консультації наших менеджерів, доступні ціни та своєчасність поставки визначають обличчя нашої компанії.

Наш консультант заощадить ваш час!

Микола

Микола

відділ продажу

+38 (097) 369-66-30